Muž nahlásil opilého řidiče, sám pak skončil v rukou policie

Udávat jiné nezní dvakrát čestně, obavy z opilého řidiče na silnici ale lze pochopit. V tomto případě si ovšem původce hlášky nezametl před vlastním prahem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Muž nahlásil opilého řidiče, sám pak skončil v rukou policie

23.3.2019 | Mirek Mazal

Muž nahlásil opilého řidiče, sám pak skončil v rukou policie

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Udávat jiné nezní dvakrát čestně, obavy z opilého řidiče na silnici ale lze pochopit. V tomto případě si ovšem původce hlášky nezametl před vlastním prahem.

Jedna z nejfrekventovanějších dálnic v Anglii se stala svědkem kuriózní dopravní nehody. Srazili se tam dva k jízdě nezpůsobilí řidiči, jejichž nejoblíbenější film by mohl mít jméno Blbý a blbější. Na křížení silnice M1 do sebe narazily Peugeot 308 a Vauxhall Agila a zdánlivě šlo o banalitu - nikdo nebyl zraněn a materiální škody nebyly velké. Přesto vše nebylo vyřešeno smírně, neboť jeden z účastníků na svého kolegu, který se mu nezdál střízlivý, zavolal policii.

Jde o vcelku pochopitelný postup doporučovaný i policí, záhy se ale najednou otočil proti oznamovateli. Údajný opilec skutečně nadýchal nedovolené množství alkoholu, ale to samé nastalo i u muže, který zavolal policisty na místo události. Jednoduše se chytil do vlastní pasti a během vytáčení policejního telefonního čísla zapomněl na vlastní promile v krvi.

Hlídka pomocí dechové zkoušky naměřila nadlimitní množství alkoholu v krvi obou řidičů, proto museli společně putovat na stanici. Z obyčejného nedobrzdění dvou aut u dálnice se stala vážná věc, která postoupila do vyšetřování vyšší instance. 46letý notor z Peugeotu a 60letý pijan z Vauxhallu si mohou podat ruce a raději zpytovat svědomí, brzy zřejmě v sedadle autobusu.


Muž nahlásil opilého řidiče, sám pak skončil v rukou policie - 1 - Opily ridic zavolal policii na opileho ridice 01Muž nahlásil opilého řidiče, sám pak skončil v rukou policie - 2 - Opily ridic zavolal policii na opileho ridice 02Muž nahlásil opilého řidiče, sám pak skončil v rukou policie - 3 - Opily ridic zavolal policii na opileho ridice 03Muž nahlásil opilého řidiče, sám pak skončil v rukou policie - 4 - Opily ridic zavolal policii na opileho ridice 04Muž nahlásil opilého řidiče, sám pak skončil v rukou policie - 5 - Opily ridic zavolal policii na opileho ridice 05Muž nahlásil opilého řidiče, sám pak skončil v rukou policie - 6 - Opily ridic zavolal policii na opileho ridice 06Muž nahlásil opilého řidiče, sám pak skončil v rukou policie - 7 - Opily ridic zavolal policii na opileho ridice 07
Z banální nehody dvou britských řidičů se stala tragikomická zápletka - jeden zavolal na druhého polici kvůli podezření z opilosti, sám byl ovšem opilý

Zdroj: Drive Tribe

Mirek Mazal

Autobazar

zobrazit vše