Muž předvedl další jednoduchý způsob, jak zabránit krádeži aut přes bezklíčový vstup

Zloději dnes mají s kradením aut velmi jednoduchou „práci” - s technikou za pár stovek s nimi neslyšně odjedou klidně zpod vašich oken. Účinná obrana ale existuje a tato nemusí stát ani korunu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Muž předvedl další jednoduchý způsob, jak zabránit krádeži aut přes bezklíčový vstup

16.11.2018 | Mirek Mazal

Muž předvedl další jednoduchý způsob, jak zabránit krádeži aut přes bezklíčový vstup

/

Zloději dnes mají s kradením aut velmi jednoduchou „práci” - s technikou za pár stovek s nimi neslyšně odjedou klidně zpod vašich oken. Účinná obrana ale existuje a tato nemusí stát ani korunu.

Krádežím aut a obraně proti nim se věnujeme pravidelně, nakonec je to jedna z nejnepříjemnějších věcí, která může motoristu potkat. I když české statistiky vykazují pozitivní trend, obecně krádeží aut stále přibývá, a to paradoxně kvůli moderním technologiím. Ty se sice snaží usnadnit život motoristům, zároveň ale umožňují zlodějům nepozorovaně odcizit téměř jakékoliv moderní auto během několika sekund.

Hlavním viníkem je systém bezklíčového otevírání a startování automobilu. Je to pohodlné, když se vám s „klíčem” v kapse samy odemknou dveře a nemusíte je vytahovat ani kvůli startování motoru. Zařízení ale nerozezná reálnou blízkost majitele, ani jeho klíče - zlodějům stačí jakkoliv zesílit signál vysílače a auto se v rukou zloděje chová tak, jako by s ním zacházel oprávněný uživatel. Že si takové krádeže pomalu nemůže nikdo ani všimnout, je nabíledni.

Proti tomuto chování kriminálníků existují různé triky a dnes vám můžeme ukázat další od jednoho britského kutila. Možná ho nápad cinkl do hlavy ve chvíli, kdy si vychutnával ledově vychlazený nápoj. V principu je obrana stále stejná, finta tady ale konkrétně spočívá v tom, že vloží klíč do prázdné plechovky od pití, kterou jen lehce upravil, aby si o její otevřenou část neporanil ruku.

Celou myšlenku prezentoval na krátkém videu a je docela elegantní. Prostě po příchodu domů vhodíte klíč do upravené plechovky v místech, kam běžně odkládáte klíč od auta a je to. Plechovka nemusí být nijak zavřená ani otočená dnem vzhůru, jak autor jménem Adam ukazuje v praxi. Ani v bezprostřední blízkosti auta vůz na na klíč vložený i do otevřené plechovky nereaguje. A je jedno, jestli je od piva, limonády nebo čehokoli jiného.

Plechovka znovu nevytváří nic jiného než Faradayovu klec, výhodou je tu ale naprostá jednoduchost a láce tohoto řešení. Navíc se jeví být i snadno použitelným. Často doporučované skladování klíčů v alobalu, lednici nebo v hrnci v kuchyni je vedle toho komplikované či jinak potenciálně nepříjemné - tady prostě klíč vhodíte do malé plechovky a pak ho z ní snadno vyklepete. Zloději kdykoli v mezičase nemají šanci se do vašeho auta jednoduše dostat, klíč jako by v tu chvíli vůbec neexistoval...


Muž předvedl další jednoduchý způsob, jak zabránit krádeži aut přes bezklíčový vstup - 1 - Plechovka jako ochrana pred zlodeji aut 01Muž předvedl další jednoduchý způsob, jak zabránit krádeži aut přes bezklíčový vstup - 2 - Plechovka jako ochrana pred zlodeji aut 02Muž předvedl další jednoduchý způsob, jak zabránit krádeži aut přes bezklíčový vstup - 3 - Plechovka jako ochrana pred zlodeji aut 03Muž předvedl další jednoduchý způsob, jak zabránit krádeži aut přes bezklíčový vstup - 4 - Plechovka jako ochrana pred zlodeji aut 04Muž předvedl další jednoduchý způsob, jak zabránit krádeži aut přes bezklíčový vstup - 5 - Plechovka jako ochrana pred zlodeji aut 05Muž předvedl další jednoduchý způsob, jak zabránit krádeži aut přes bezklíčový vstup - 6 - Plechovka jako ochrana pred zlodeji aut 06
Jako účinná ochrana před zloději aut zneužívajícími bezklíčový vstup může posloužit i obyčejná plechovka od pití s lehkou úpravou

Zdroj: adamfarmiloe@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše