Může to být nový VW Polo? Se stylem Aretonu by byl sexy (ilustrace)

Německý hatchback byl už nachytán s minimem kamufláže, ta ale může být tak chytrá, že překrývá docela jiné linie. Mohou být až takto zajímavé?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Může to být nový VW Polo? Se stylem Aretonu by byl sexy (ilustrace)

26.4.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Může to být nový VW Polo? Se stylem Aretonu by byl sexy (ilustrace)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Německý hatchback byl už nachytán s minimem kamufláže, ta ale může být tak chytrá, že překrývá docela jiné linie. Mohou být až takto zajímavé?

S novou generací Volkswagenu Polo se budeme moci poprvé naživo seznámit v září na autosalonu ve Frankfurtu. Virtuální debut lze očekávat o poznání dříve, nicméně vůz jako takový nám nejspíše již mnoho překvapení nepřichystá. Jeho vzhled jsme si totiž mohli prohlédnout před několika málo týdny, kdy na internet zamířily snímky testovacího prototypu pořízené v Jižní Africe, kdy vůz halila jen drobná kamufláž.

Takovou ale známe i z prototypů české Škody, kdy pár chytrých přelepů snadno navodí dojem docela jinak vyhlížejícího vozu. Německá automobilka ostatně posléze pustila do světa vlastní fotografie s mohutnější kamufláží, za kterou se může skrývat kde co. Předpokládáme tedy, že nové Polo bude spíše konzervativně stylizované a vůči stávajícímu provedení upřednostní evoluci před revolucí, ale pořád to tak nemusí být. Opačného názoru je Kleber Silva, který aktuálně odhalil počítačové retuše, na kterých Polo dostalo do vínku stejně odvážnou vizáž, jakou se chlubí nový Arteon. A rázem ja na co koukat.

Jak tomu ve skutečnosti bude, na to si musíme chvíli počkat. Aktuálně tak jen dodáme, že nové Polo stane na platformě MQB A0, se kterou dorazí litrový tříválec, 1,5litrový čtyřválec a 1,6litrový turbodiesel. Mimo to máme očekávat také variantu GTI, jíž bude pohánět přeplňovaný dvoulitr naladěný na 200 koní. Tato verze ale dorazí až později.


Může to být nový VW Polo? Se stylem Aretonu by byl sexy (ilustrace) - 1 - VW Polo 2018 Arteon-style ilustrace lepsi 01Může to být nový VW Polo? Se stylem Aretonu by byl sexy (ilustrace) - 2 - VW Polo 2018 Arteon-style ilustrace lepsi 02
Může takhle vypadat nový VW Polo?

Může to být nový VW Polo? Se stylem Aretonu by byl sexy (ilustrace) - 3 - VW Polo 2017 oficialni spy foto 02Může to být nový VW Polo? Se stylem Aretonu by byl sexy (ilustrace) - 4 - VW Polo 2017 oficialni spy foto 01Může to být nový VW Polo? Se stylem Aretonu by byl sexy (ilustrace) - 5 - VW Polo 2017 oficialni spy foto 03Může to být nový VW Polo? Se stylem Aretonu by byl sexy (ilustrace) - 6 - VW Polo 2017 oficialni spy foto 04Může to být nový VW Polo? Se stylem Aretonu by byl sexy (ilustrace) - 7 - VW Polo 2017 oficialni spy foto 05Může to být nový VW Polo? Se stylem Aretonu by byl sexy (ilustrace) - 8 - VW Polo 2017 oficialni spy foto 06
Spíše ne než ano - oficiální snímky vozu s výraznou kamufláží...

Může to být nový VW Polo? Se stylem Aretonu by byl sexy (ilustrace) - 9 - VW Touareg a Polo nove spy foto 04Může to být nový VW Polo? Se stylem Aretonu by byl sexy (ilustrace) - 10 - VW Touareg a Polo nove spy foto 01
Může to být nový VW Polo? Se stylem Aretonu by byl sexy (ilustrace) - 11 - VW Touareg a Polo nove spy foto 02Může to být nový VW Polo? Se stylem Aretonu by byl sexy (ilustrace) - 12 - VW Touareg a Polo nove spy foto 03
...i špionážní s menším krytím naznačily spíše evoluční design

Ilustrace: Kleber Silva

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.