Na dálnici havaroval ruský protiletadlový systém Pancir-S1

Nehody se stávají a ty automobilové jsou k vidění každou chvíli. Existují ovšem stroje, které v nelichotivé pozici hned tak neuvidíte, jako třeba ruský protiletadlový systém.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Na dálnici havaroval ruský protiletadlový systém Pancir-S1

11.3.2019 | Mirek Mazal

Na dálnici havaroval ruský protiletadlový systém Pancir-S1

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nehody se stávají a ty automobilové jsou k vidění každou chvíli. Existují ovšem stroje, které v nelichotivé pozici hned tak neuvidíte, jako třeba ruský protiletadlový systém.

Ruská armáda poslední dobou nezažívá úspěšné období při přesunech po veřejných komunikacích. Po sendviči z obrněných transportérů na křižovatce v Kursku se na silnici vyboural další maskovaný stroj z portfolia oblíbených nástrojů Vladimira Putina, tentokrát opravdu výjimečný.

Ve Vladivostoku se na dálnici převrátil vojenský stroj na podvozku firmy Kamaz. Všechny indicie vedou k závěru, že se jedná o Pancir-S1 alias ruský hybridní samohybný protiletadlový systém krátkého a středního dosahu. Zeleně zbarvený kolos slouží v ostrém nasazení při obraně civilních a vojenských objektů proti náletům ze vzduchu třeba v Sýrii.

Mimořádná technika na čtyřech nápravách havarovala tak nešťastně, že zablokovala oba pruhy dálnice. Ještě k tomu byl řidič převezen do nemocnice k ošetření zlomené klíční kosti a dalších menších zranění. Podle vyšetřovatelů se příčinou stalo neprofesionální jednání zraněného vojáka, který seděl za volantem. Řidič neodhadl vysoké těžiště stroje a při průjezdu zatáčkou převrhl dvacetitunové auto na bok.

Kamaz zůstal napříč silnicí a poškodil středová svodidla. Část raketového zařízení se odlomila a skončila o několik metrů dále. Místo okamžitě obsadili policisté s vojenskými zástupci v maskáčích, prostor okolo dopravní nehody byl pro ostatní motoristy později uzavřen, takže přiložené záběry považujte za výjimečné.


Na dálnici havaroval ruský protiletadlový systém Pancir-S1 - 1 - Pancir-S1 nehoda Rusko 01Na dálnici havaroval ruský protiletadlový systém Pancir-S1 - 2 - Pancir-S1 nehoda Rusko 02Na dálnici havaroval ruský protiletadlový systém Pancir-S1 - 3 - Pancir-S1 nehoda Rusko 03Na dálnici havaroval ruský protiletadlový systém Pancir-S1 - 4 - Pancir-S1 nehoda Rusko 04Na dálnici havaroval ruský protiletadlový systém Pancir-S1 - 5 - Pancir-S1 nehoda Rusko 05Na dálnici havaroval ruský protiletadlový systém Pancir-S1 - 6 - Pancir-S1 nehoda Rusko 06Na dálnici havaroval ruský protiletadlový systém Pancir-S1 - 7 - Pancir-S1 nehoda Rusko 07Na dálnici havaroval ruský protiletadlový systém Pancir-S1 - 8 - Pancir-S1 nehoda Rusko 08Na dálnici havaroval ruský protiletadlový systém Pancir-S1 - 9 - Pancir-S1 nehoda Rusko 09Na dálnici havaroval ruský protiletadlový systém Pancir-S1 - 10 - Pancir-S1 nehoda Rusko 10Na dálnici havaroval ruský protiletadlový systém Pancir-S1 - 11 - Pancir-S1 nehoda Rusko 11
Dramatická nehoda se zraněním vyřadila jednoho vojáka a jeden armádní Kamaz

Zdroj: Alex s@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše