Dva obrněné transportéry vzaly do kleští řadu osobních aut, moc z nich nezbylo

Vskutku ve špatný čas na špatném místě byli ruští řidiči čtyř osobáků. Jeden obrněný transportér zastavil, oni za ním druhý přijíždějící zezadu ale nikoli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Dva obrněné transportéry vzaly do kleští řadu osobních aut, moc z nich nezbylo

5.3.2019 | Mirek Mazal

Dva obrněné transportéry vzaly do kleští řadu osobních aut, moc z nich nezbylo

/

Vskutku ve špatný čas na špatném místě byli ruští řidiči čtyř osobáků. Jeden obrněný transportér zastavil, oni za ním druhý přijíždějící zezadu ale nikoli.

Když se u nás potká kolona Pandurů a stará Fábie, je z toho odřený nárazník rodinného vozu a několik nepojízdných vojenských strojů. V odpolední dopravní špičce středoruského města Kursk to dopadlo zcela jinak. Jednu z ulic zatarasila neobvyklá nehoda dvou obrněných transportéru a čtyř osobních aut. Vojenská technika vzala nevinné civilní automobily doslova do kleští a slisovala je mezi sebou.

Pár zeleně zbarvených obojživelných vozidel BTR-80 se řítilo městem jako součást armádního konvoje. Zdálo by se, že najednou bylo potřeba prudce zabrzdit a za vedoucím kolovým transportérem postupně zastavila čtyři další auta. Páté ne a ke smůle všech čtyřech před nimi to byl řidič další sovětského, respektive ruského bojového stroje.

Očití svědci navíc říkají, že když BTR v čele náhle zastavil, začal couvat a dále šrotoval auta za sebou. Výpovědi jsou podpořené kamerovým záznamem z Volkswagenu Touareg, který byl hned první obětí couvajícího vozidla pěchoty. Záběry palubní kamery ukazují pohodovou jízdu ve společnosti ruského vojska, z ničeho nic se konvoj zastavil a řidič v čele začal pomalu najíždět na VW. Civilista za volantem SUV logicky začal troubit, ale ani opakovaná zvuková výstraha nestačila na odvrácení srážky.

Mohutné BTR zadním koncem snadno zničilo předek Touaregu. Obecenstvo naznačuje, že voják chtěl ukázat, kdo je na silnici pánem a cíleně zařadil zpátečku. Ignorace armádního kolegy na střeše osmikolového auta by tomu odpovídala, ale nechceme celou situaci soudit takto na dálku.

Ať už se nehoda odehrála jakýmkoliv způsobem, nikdo nebyl zraněn. Vznikla jen hmotná škoda a někteří budou muset opravit přední i zadní část svého vozidla. Okolnosti vyšetřuje ruská policie a nebylo by překvapením, kdyby zavinění vojenským řidičem vyšumělo do ztracena. Předpokládáme, že kolové transportéry po nehodě jednoduše odduněly do svého cíle, nakonec, odtahovku si museli zavolat je řidiči osobáků.


Dva obrněné transportéry vzaly do kleští řadu osobních aut, moc z nich nezbylo - 1 - Nehoda dvou obrnenych transporteru Rusko 01Dva obrněné transportéry vzaly do kleští řadu osobních aut, moc z nich nezbylo - 2 - Nehoda dvou obrnenych transporteru Rusko 02Dva obrněné transportéry vzaly do kleští řadu osobních aut, moc z nich nezbylo - 3 - Nehoda dvou obrnenych transporteru Rusko 03Dva obrněné transportéry vzaly do kleští řadu osobních aut, moc z nich nezbylo - 4 - Nehoda dvou obrnenych transporteru Rusko 04Dva obrněné transportéry vzaly do kleští řadu osobních aut, moc z nich nezbylo - 5 - Nehoda dvou obrnenych transporteru Rusko 05
Dva obrněné transportéry vzaly do kleští řadu osobních aut, moc z nich nezbylo - 6 - Nehoda dvou obrnenych transporteru Rusko dalsi 01Dva obrněné transportéry vzaly do kleští řadu osobních aut, moc z nich nezbylo - 7 - Nehoda dvou obrnenych transporteru Rusko dalsi 02Dva obrněné transportéry vzaly do kleští řadu osobních aut, moc z nich nezbylo - 8 - Nehoda dvou obrnenych transporteru Rusko dalsi 03Dva obrněné transportéry vzaly do kleští řadu osobních aut, moc z nich nezbylo - 9 - Nehoda dvou obrnenych transporteru Rusko dalsi 04Dva obrněné transportéry vzaly do kleští řadu osobních aut, moc z nich nezbylo - 10 - Nehoda dvou obrnenych transporteru Rusko dalsi 05Dva obrněné transportéry vzaly do kleští řadu osobních aut, moc z nich nezbylo - 11 - Nehoda dvou obrnenych transporteru Rusko dalsi 06
Proti těžké technice neměla ostatní auta žádnou šanci, ať už se vše semlelo jakkoli

Zdroj: Такт Телекомпания@Youtube, Друг для друга» газета Курск, Курская область@Youtube, Дорожный контроль Нижнекамск (ДкНк)@VK

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše