Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého

Karbonová kola lze teď pořídit levněji než kdy dříve. Pořád byste si ale za jejich cenu mohli koupit celou Fabii i s běžnými koly. A a ještě vám zbyde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého

28.4.2017 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Karbonová kola lze teď pořídit levněji než kdy dříve. Pořád byste si ale za jejich cenu mohli koupit celou Fabii i s běžnými koly. A a ještě vám zbyde.

Karbonová kola jsou stále raritou, i když ji nacházíme nejen na vozech značky Koenigsegg, ale i u některých Fordů, třebaže ne o tolik plebejštějších - nabídne je nový Ford GT a také Mustang Shelby GT350R. Fordu je dodává americká firma Carbon Revolution, který je dále nabízí či v případě GT standardně dodává zákazníkům.

Carbon Revolution je ale prodává i přímo mimo jiné díky zakázce pro Ford je pro soukromé zákazníky mohla zlevnit. V případě modelu s názvem CR-9 se cena za sadu snížila na 11 850 dolarů (cca 292 tisíc korun), pokud chcete verzi s klasickými pěti dírami na šrouby. Máte-li náboje s centrálním šroubem, jsou kola trochu dražší - přijdou na 13 850 dolarů, tedy asi 341 tisíc korun.

Není to pořád žádná láce, pochopitelně, ale oproti starším cenám jsou kola levnější asi o čtvrtinu. A když mohou takhle zlevnit jen díky jedné, byť velké zakázce od Fordu, můžeme žít v naději, že jednou budou dostupná i běžným smrtelníkům. Osm tisíc za sadu nicméně asi stát nikdy nebudou.

Bude však stát za to si připlatit, ať už jezdíte kdekoli. Karbonová kola mají ohromnou výhodu jednak ve větší pevnosti a jednak ve snížení neodpružené hmotnosti vozu, kde se počítá každý gram. A tady se bavíme o úspoře kil, která zlepší akceleraci, brzdění i komfort odpružení - kdo zažil velké odlehčení kol, ví, že pocitově je to až malý zázrak. Kdy se opravdu příznivých cen těchto kol dočkáme, však zatím nebudeme spekulovat, vývoj ale nabral správný směr...


Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého - 1 - carbon revolution kola levnejsi 01Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého - 2 - carbon revolution kola levnejsi 02Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého - 3 - carbon revolution kola levnejsi 03Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého - 4 - carbon revolution kola levnejsi 04Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého - 5 - carbon revolution kola levnejsi 05Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého - 6 - carbon revolution kola levnejsi 06Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého - 7 - carbon revolution kola levnejsi 07Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého - 8 - carbon revolution kola levnejsi 08Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého - 9 - carbon revolution kola levnejsi 09Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého - 10 - carbon revolution kola levnejsi 10Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého - 11 - carbon revolution kola levnejsi 11Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého - 12 - carbon revolution kola levnejsi 12Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého - 13 - carbon revolution kola levnejsi 13Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého - 14 - carbon revolution kola levnejsi 14Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého - 15 - carbon revolution kola levnejsi 15Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého - 16 - carbon revolution kola levnejsi 16Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého - 17 - carbon revolution kola levnejsi 17Nejlehčí dostupná kola pro vaše auto zlevnila. Ovšem, stále nejsou pro každého - 18 - carbon revolution kola levnejsi 18
Tahle kola si nyní můžete pořídit levněji než kdy dříve

Marek Bednář

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.