Někdo do symbolu ekologické dopravy nacpal diesel 3,9, kouří jako lokomotiva

Žádné jiné auto neplatí za symbol ekologické dopravy více než Toyota Prius, která úsporné jízdě obětuje téměř vše. S dieselem o objemu 3,9 litru dělá docela jiný dojem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Někdo do symbolu ekologické dopravy nacpal diesel 3,9, kouří jako lokomotiva

2.3.2020 | Mirek Mazal

Někdo do symbolu ekologické dopravy nacpal diesel 3,9, kouří jako lokomotiva

/

Žádné jiné auto neplatí za symbol ekologické dopravy více než Toyota Prius, která úsporné jízdě obětuje téměř vše. S dieselem o objemu 3,9 litru dělá docela jiný dojem.

Toyota Prius byla prvním masově prodávaným autem s hybridní pohonnou soustavou. Vůz byl a je na trhu úspěšný a dodnes platí za symbol naznačující, že jeho majiteli záleží na světě kole sebe. Stříbrný kus vlastněný Bobem Schulzem se ale této tradici ale vymyká, kouřící stroj naopak představuje nejhorší noční můru bojovníků za zdravé ovzduší.

Schulz provokuje ekology modifikací, jež jedno z nejčistších aut na trhu proměnila v burácející továrnu na saze a jiné škodlivé emise. Do útrob diskutabilně vyhlížející Toyoty vměstnal čtyřválcový turbodieselový agregát Cummins 4BT o objemu 3,9 litru. Špinavá jednotka produkuje 78 kW (106 koní) a 359 Nm prostřednictvím kompresního poměru 17,5:1. Výsměch elektromotorům váží cca 800 kilogramů včetně zhruba 9,5litrové olejové náplně.

Schulz pod kapotu přidal nové turbodmychadlo, lepší chlazení a se všemi následnými úpravami se standardní výkon zvýšil na neupřesněnou hodnotu. Kouřící Prius odfukuje prostřednictvím výfuku vyvedeného pod čelním oknem na straně spolujezdce. Po rozdráždění čtyř objemných válců se začnou protáčet zadní poháněná kola a ekologům zřejmě nezbude než prchnout v úděsu.

Podívejte se na to sami - když už nic jiného, je to jeden z mála emotivních Priusů na světě. Dokáže rozbušit srdce člověku za volantem i leckomu v okolí.


Někdo do symbolu ekologické dopravy nacpal diesel 3,9, kouří jako lokomotiva - 1 - Toyota Prius turbodiesel Cummins 01Někdo do symbolu ekologické dopravy nacpal diesel 3,9, kouří jako lokomotiva - 2 - Toyota Prius turbodiesel Cummins 02Někdo do symbolu ekologické dopravy nacpal diesel 3,9, kouří jako lokomotiva - 3 - Toyota Prius turbodiesel Cummins 03Někdo do symbolu ekologické dopravy nacpal diesel 3,9, kouří jako lokomotiva - 4 - Toyota Prius turbodiesel Cummins 04Někdo do symbolu ekologické dopravy nacpal diesel 3,9, kouří jako lokomotiva - 5 - Toyota Prius turbodiesel Cummins 05Někdo do symbolu ekologické dopravy nacpal diesel 3,9, kouří jako lokomotiva - 6 - Toyota Prius turbodiesel Cummins 06Někdo do symbolu ekologické dopravy nacpal diesel 3,9, kouří jako lokomotiva - 7 - Toyota Prius turbodiesel Cummins 07
Upravená Toyota Prius je rázný pozdrav všem ekologickým aktivistům

Někdo do symbolu ekologické dopravy nacpal diesel 3,9, kouří jako lokomotiva - 8 - Toyota Prius turbodiesel Cummins 08Někdo do symbolu ekologické dopravy nacpal diesel 3,9, kouří jako lokomotiva - 9 - Toyota Prius turbodiesel Cummins 09Někdo do symbolu ekologické dopravy nacpal diesel 3,9, kouří jako lokomotiva - 10 - Toyota Prius turbodiesel Cummins 10Někdo do symbolu ekologické dopravy nacpal diesel 3,9, kouří jako lokomotiva - 11 - Toyota Prius turbodiesel Cummins 11Někdo do symbolu ekologické dopravy nacpal diesel 3,9, kouří jako lokomotiva - 12 - Toyota Prius turbodiesel Cummins 12Někdo do symbolu ekologické dopravy nacpal diesel 3,9, kouří jako lokomotiva - 13 - Toyota Prius turbodiesel Cummins 13Někdo do symbolu ekologické dopravy nacpal diesel 3,9, kouří jako lokomotiva - 14 - Toyota Prius turbodiesel Cummins 14
3,9litrový Cummins protáčí zadní kola a kouří jako lokomotiva

Zdroje: Jonathan Gwinn@Youtube a Ben Schulz@Facebook

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše