Německý policista vyškolil českého řidiče, který porušoval místní pravidla

V Německu je focení následků nehod zakázáno zvláštním předpisem, bez ohledu na to je to ale nemravné a nerozumné. Někteří řidiči si přesto nemohou pomoci, nápadití policisté ale ví, jak si s nimi poradit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Německý policista vyškolil českého řidiče, který porušoval místní pravidla

25.5.2019 | Mirek Mazal

Německý policista vyškolil českého řidiče, který porušoval místní pravidla

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V Německu je focení následků nehod zakázáno zvláštním předpisem, bez ohledu na to je to ale nemravné a nerozumné. Někteří řidiči si přesto nemohou pomoci, nápadití policisté ale ví, jak si s nimi poradit.

Používat mobilní telefon za jízdy je zakázáno snad ve všech civilizovaných zemích, v Německu ale platí ještě specifický zákaz používat je pro focení autonehod, za což hrozí postih až 200 Eur (necelých 5 200 Kč). Ani vysoká pokuta ale Němce neodrazuje od toho, aby při míjení nehod mobil tasili s cílem pořídit nějaký zajímavý záběr.

Asi nemusíme říkat, že něco podobného hraničí s hyenismem - fotit, natáčet a následně zveřejňovat tragédie jiných je nemravné. Když tak navíc někdo činí při míjení vyšetřovaných autonehod, vede to i k sekundárním nehodám. Němečtí policisté vědí, že pokuty nezabírají dostatečně, a tak se jeden z nich rozhodl v takové situaci jednat jinak.

Vousatý příslušník bezpečnostního sboru na dálnici A6 zvolil skutečně rázný proces. Přistoupil k zaskočenému řidiči české národnosti držícímu mobil v ruce a začal anglicky křičet. „Pojďte sem! Něco vám ukážu,“ mával důstojník při řeči na Čecha jako pokyn k následování na místo srážky. „Chcete vidět mrtvolu? Vyfotit si ji? Tam leží. Podívejte se, můžete ho pozdravit,“ pokračoval v šokující terapii německý strážce pořádku.

Vystrašený dodávkář samozřejmě najednou schoval mobil, zalapal po dechu a krkolomnou angličtinou odmítl konfrontaci s tragickou skutečností. „Styďte se,“ přidal Pfeiffer komentář směrem k muži na rozloučenou obdařeného pokutou 128,50 Eur řízení. Částka 3 317 korun je nezanedbatelná, doufáme ale, že větší následky zanechal u provinilce pohled na zmařené životy.

Po chvíli stejným způsobem dostane za uši maďarský řidič, který taktéž zaznamenával událost na památku. Pfeiffer ho donutil vystoupit a dojít k mrtvému spoluobčanovi z východní Evropy. Maďar nechtěl vidět otřesnou scénu a taktéž zvolil ústup ještě před místem nehody. „Pro nás je to příležitost konfrontovat lidi s jejich chováním,“ okomentoval své praktiky německý důstojník. Jeho postup sklízí uznání a není divu - kreativní přístup je vždy lepší než jakékoliv výhrůžky a pokuty.


Německý policista vyškolil českého řidiče, který porušoval místní pravidla - 1 - Nemecky policista skolil ridice 01Německý policista vyškolil českého řidiče, který porušoval místní pravidla - 2 - Nemecky policista skolil ridice 02Německý policista vyškolil českého řidiče, který porušoval místní pravidla - 3 - Nemecky policista skolil ridice 03Německý policista vyškolil českého řidiče, který porušoval místní pravidla - 4 - Nemecky policista skolil ridice 04Německý policista vyškolil českého řidiče, který porušoval místní pravidla - 5 - Nemecky policista skolil ridice 05Německý policista vyškolil českého řidiče, který porušoval místní pravidla - 6 - Nemecky policista skolil ridice 06Německý policista vyškolil českého řidiče, který porušoval místní pravidla - 7 - Nemecky policista skolil ridice 07Německý policista vyškolil českého řidiče, který porušoval místní pravidla - 8 - Nemecky policista skolil ridice 08Německý policista vyškolil českého řidiče, který porušoval místní pravidla - 9 - Nemecky policista skolil ridice 09Německý policista vyškolil českého řidiče, který porušoval místní pravidla - 10 - Nemecky policista skolil ridice 10Německý policista vyškolil českého řidiče, který porušoval místní pravidla - 11 - Nemecky policista skolil ridice 11Německý policista vyškolil českého řidiče, který porušoval místní pravidla - 12 - Nemecky policista skolil ridice 12
Na tuto nehodu okounějící řidiči jen tak nezapomenou, snad je příště fotit cizí neštěstí nenapadne

Zdroj: BR24@Twitter

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše