Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video)

Zachovalý Golf II, řeknete si při prvním letmém pohledu. A když si všimnete obřích brzd, kol Porsche nebo čísla 300 na tachometru, může být už pozdě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video)

13.8.2016 | Marek Bednář | 14 příspěvků

Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zachovalý Golf II, řeknete si při prvním letmém pohledu. A když si všimnete obřích brzd, kol Porsche nebo čísla 300 na tachometru, může být už pozdě.

Měli jsme tu Volkswagen Golf, který z dvoulitru doloval přes 1 200 koní. Měli jsme tu spoustu aut, která na čtvrtmíli uměla porazit kdeco. Většinou měla pod kapotou okolo tisíce koní a občas i mnohem víc. Červenému stroji na videu, Volkswagenu Golf druhé generace, ale stačí „jen” 600 koní, aby ve sprintech na 400 metrů kraloval způsobem, který všem ostatním účastníkům zkazil náladu. Mohli totiž mít cokoli a stejně od něj dostali za vyučenou.

Je to Volkswagen Golf II, který má v útrobách motor VR6, přeplňovaný turbodmychadlem. Výkon je údajně oněch šest set koní a je směrován na všechna kola přes manuální převodovku. Víme, že o tuning se postarala firma Druckwerk, a málo práce to asi nebylo - vidíme např. kola od Porsche s brzdami, které se pod ně vejdou jen tak tak. Už ta ostatně mohou neznalé varovat, ostatní by mohl trknout pohled do interiéru - dívat se pro zjištění dynamických schopností toho kterého auta na rychloměr je sice dětinské, Golf II s tachometrem cejchovaným do 300 km/h ale naznačuje cosi neobvyklého.

Výsledky odpovídají. Jak se můžete podívat níže, čtvrtmíle za 12,3 s není problém. To sice není světový rekord ve sprintu, na akci, kde se neschází 1300koňové Golfy a podobná monstra to ale stačí, aby všichni ostatní šli domů zklamaní, ať už přijeli čímkoli ambiciózním. Že tenhle Golf umí porazit poladěný Ford Focus ST, je skoro samozřejmé, ale poddá si také Mercedes ML 63 AMG, Audi R8 V10, americké svaly i některé z ostřejších Audi TT.

Opět se ukazuje, že nízká hmotnost hmotnost starého auta, vysoký výkon novějšího motoru a pohon všech kol je na sprintech vražedná kombinace. Tak moc, že ani velmi podobně vybavené stroje jen s jistě vyšší hmotností (R8 V10) prostě nestačí...


Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video) - 1 - VW Golf II nici ve sprintech vse 01Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video) - 2 - VW Golf II nici ve sprintech vse 02Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video) - 3 - VW Golf II nici ve sprintech vse 03Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video) - 4 - VW Golf II nici ve sprintech vse 04Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video) - 5 - VW Golf II nici ve sprintech vse 05Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video) - 6 - VW Golf II nici ve sprintech vse 06Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video) - 7 - VW Golf II nici ve sprintech vse 07Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video) - 8 - VW Golf II nici ve sprintech vse 08Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video) - 9 - VW Golf II nici ve sprintech vse 09Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video) - 10 - VW Golf II nici ve sprintech vse 10Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video) - 11 - VW Golf II nici ve sprintech vse 11Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video) - 12 - VW Golf II nici ve sprintech vse 12Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video) - 13 - VW Golf II nici ve sprintech vse 13Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video) - 14 - VW Golf II nici ve sprintech vse 14Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video) - 15 - VW Golf II nici ve sprintech vse 15Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video) - 16 - VW Golf II nici ve sprintech vse 16Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video) - 17 - VW Golf II nici ve sprintech vse 17Nenápadný VW Golf II zkazil na sprintech náladu všem, byl k neporažení (video) - 18 - VW Golf II nici ve sprintech vse 18
Tenhle červený Golf ujede lecčemu, na těchto sprintech všemu

Marek Bednář

Diskuze 14 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše