Nová Alpina B5 Bi-Turbo míří do Ženevy, bude citelně rychlejší než kdy dříve

Neoficiální M5 dostane znovu do vínku 4,4litrový motor V8 twin-turbo. Jeho výkon nejspíše překročí 600 koní, hmotnost sedanu ale půjde dolů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Alpina B5 Bi-Turbo míří do Ženevy, bude citelně rychlejší než kdy dříve

20.2.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nová Alpina B5 Bi-Turbo míří do Ženevy, bude citelně rychlejší než kdy dříve

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Neoficiální M5 dostane znovu do vínku 4,4litrový motor V8 twin-turbo. Jeho výkon nejspíše překročí 600 koní, hmotnost sedanu ale půjde dolů.

Do zahájení ženevského autosalonu již zbývá jen něco málo přes dva týdny. Není proto překvapivé, že se na světlo světa klube stále více novinek, které můžeme na výstavišti Palexpo očekávat. Jen během dnešního rána jsme si mohli představit Lamborghini Huracán Performante a SCG003S, nyní tu pro změnu máme upoutávku oznamující příchod nové Alpiny B5 Bi-Turbo.

Tento model je předzvěstí nové M5 a stejně jako tovární stroje pochopitelně počítá s nasazením modulární architektury CLAR. Hmotnost tedy u Alpiny poletí dolů stejně, jako tomu bylo u standardní sedanu. Pod kapotou ovšem můžeme očekávat zcela opačný krok, přestože pohon dostane, tak jako u dosluhující generace, na starost přeplňovaný 4,4litrový osmiválec.

Pohonná jednotka by měla produkovat více výkonu než dosud, tedy přes 600 koní, nicméně s ohledem na zmiňovaný pokles hmotnosti lze očekávat citelně lepší jízdní dynamiku. Zrychlení z klidu na stovku stoprocentně klesne pod 4 sekundy, konkrétní čas ale nelze zatím odhadnout. Můžeme totiž jen spekulovat o tom, zda také B5 dostane stejně jako tovární M5 do vínku pohon všech kol. Možné to ovšem je, napovídalo by tomu totiž první video, kde se poladěný sedan prohání po čerstvém i namrznutém prašanu.

Bližší informace můžeme očekávat nejpozději na zmiňované Ženevě, pročež aktuálně jen dodáme, že záhy po sedanu se Alpina chystá také na odhalení modelu B5 Touring. V jeho případě přitom můžeme očekávat stejné výkony, ovšem doplněné o něco větší praktičností.


Nová Alpina B5 Bi-Turbo míří do Ženevy, bude citelně rychlejší než kdy dříve - 1 - BMW Alpina B5 Bi-Turbo 2017 prvni foto 01Nová Alpina B5 Bi-Turbo míří do Ženevy, bude citelně rychlejší než kdy dříve - 2 - BMW Alpina B5 Bi-Turbo 2017 prvni foto 02Nová Alpina B5 Bi-Turbo míří do Ženevy, bude citelně rychlejší než kdy dříve - 3 - BMW Alpina B5 Bi-Turbo 2017 prvni foto 03Nová Alpina B5 Bi-Turbo míří do Ženevy, bude citelně rychlejší než kdy dříve - 4 - BMW Alpina B5 Bi-Turbo 2017 prvni foto 04Nová Alpina B5 Bi-Turbo míří do Ženevy, bude citelně rychlejší než kdy dříve - 5 - BMW Alpina B5 Bi-Turbo 2017 prvni foto 05Nová Alpina B5 Bi-Turbo míří do Ženevy, bude citelně rychlejší než kdy dříve - 6 - BMW Alpina B5 Bi-Turbo 2017 prvni foto 06
Nová Alpina B5 Bi-Turbo míří do Ženevy, pod kapotou nabídne minimálně 600 koní

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.