Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nové Audi Q5 touží po terénu, nabídne i vzduchový podvozek (video)
27.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nové SUV se nenechá inspirovat větším Audi Q7 jen v případě vzhledu. Předchozí generaci chce překonat i v terénních schopnostech.
Druhá generace Audi Q5 se klube na světlo světa již nějaký ten pátek. Nyní tu máme další oficiální upoutávku, která s ohledem na dnešní datum nejspíše jednou z posledních. Do zahájení prvního novinářského dne pařížského autosalonu nám zbývá jen pár desítek hodin a tam si ji prohlédneme naživo. Následně německé kompaktní SUV čeká ještě severoamerický debut na motor show v Los Angeles, a pak konečně odstartuje samotná výroba. Ta se možná až překvapivě nebude odehrávat v Ingolstadtu, místo toho nové Q5 zamíří do celého světa z mexického San José Chiapa.
Vůz bude postaven na modulární platformě MLB Evo, se kterou je spojena nejen výrazná dieta (hovoří se minimálně o 100 kilogramech), tak i příčné uložení motorů místo dosavadního podélného, což má souvislost se slábnoucí poptávkou po pohonu všech kol. Oproti předchůdci se pak zvětší i rozměry, což vyústí ve více prostoru na předních i zadních sedadlech. Kromě toho chce ovšem nové Audi Q5 být také - možná trochu paradoxně - schopnější mimo zpevněný asfalt.
Tento posun by měl obstarat hlavně vzduchový podvozek, se kterým bude novinka (nikoliv standardně) nabízena. Jeho krajní meze nám odhaluje nové video, nic konkrétního v něm ovšem nezazní. Dá se ale předpokládat, že stejně jako v případě vzhledu bude i v této oblasti inspirací větší Audi Q7. To přitom nabízí pět režimů, kdy ten off-roadový přizvedne podvozek o 60 milimetrů, zatímco dynamický jej sníží o 15 mm.
Menšímu SUV nejspíše budou přisouzeny nižší hodnoty, na jejich upřesnění si ale budeme muset ještě chvíli počkat. Aktuálně tak již jen dodáme, že na základě předchozích upoutávek lze dále očekávat příplatkové čelní matricové LEDky či mnohem větší zavazadlový prostor než u předchůdce, jenž dostanete již ve standardu. Za elektrické otevírání víka ale bude třeba opět přihodit něco navíc.


Nové Audi Q5 momentálně láká na adaptivní podvozek...







...zatímco dříve ukázalo kompletní příď, zavazadelník...
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Ve srovnání všech současných BMW M si to na letišti rozdaly hybridy se spalováky, výsledek je naprosto jednoznačný
27.3.2026
„Bugatti pro chudé“ pokračuje v krasojízdě, v souboji si podalo skoro závodní speciál na značkách
26.3.2026
VW unikly fotky hotového nového Pola a... Fajn, ale co takové auto řeší?
25.3.2026
Nejnovější články
Převratný vynález, který kdysi zabil rozmach elektromobilů, je starý už přes 100 let. Některá auta se bez něj přesto obešla ještě nedávno
před 10 hodinami
Nissan zkouší napravit otylost elektrických aut nápadem, který vypadá komplikovaný a drahý nesmysl
před 11 hodinami
Dlouhodobý test potvrdil, že údajná přednost čtyřválcového Mercedesu C63 od AMG je ve skutečnosti jeho slabinou
včera
Hackerský útok ukázal, že osazovat auta povinně systémem na kontrolu alkoholu v dechu řidiče nebude zase tak dobrý nápad
včera
Letos končí statisíce leasingových smluv na elektromobily, jejich největší problém to znovu jen umocní
včera
Živá témata na fóru
- Řidiči, co to mají v ruce... 03.30. 00:19 - abgx1
- Policejní kontroly a měření 03.29. 15:09 - řidičBOB
- Chlubítko univerzální 03.29. 13:55 - pavproch
- Ojete sportaky - zajimave nabidky 03.28. 21:29 - jerry
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 03.28. 13:56 - řidičBOB
- Mazda MX5 (Miata) 03.27. 19:06 - Snowman000
- Politický koutek 03.27. 14:36 - HondaMan
- VZKAZY 03.27. 13:01 - pavproch
