Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nové Audi R8 vs McLaren 650S: zvítězí atmosféra s 4x4 či turbo s 4x2? (video)
12.8.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Německý supersport dostal do vínku desetiválec a quattro, britský osmiválec a pohon zadních kol. Jenže má turbo. Dokáže jeho 650 koní přebít 4x4?
V poslední době se velmi často zabýváme motorovým prostorem nové generace Audi R8. Aktuálně je totiž možné sáhnout pouze po 5,2litrovém desetiválci. Ten sice může dorazit ve dvou naladěních, jiná pohonná jednotka však na výběr není. Značka sice naznačuje, že atmosférický agregát je pro její jediný supersport tím nejlepším možným motorem, nicméně připouští, že by tomu tak nemuselo být navěky.
Aktuální stav jistě nebude vadit nadšeným řidičům, na semaforech ale atmosférické plnění nemusí být králem. Třeba když se vedle R8 postaví McLaren 650S. Ten sice do placu dává „pouze“ 3,8 litru objemu a osm válců, tedy tedy zdánlivě horší parametry než v případě Audi R8, jenže k nim přidává ještě přeplňování. A tak se ve výsledku může pochlubit poněkud vyšším výkonem obsaženým již v jeho názvu.
Britský stroj tedy dostal do vínku dostal jen pohon zadních kol, zatímco ten německý je vybaven systémem quattro, německý stroj je ale s hmotností 1 555 kg skoro o čtvrt tuny těžší než McLaren 650S. Ten je zároveň i nižší, načež zvládne stovku pokořit za rovné tři sekundy a dvoustovku za 8,4 s. Audi R8 však v prvním případě potřebuje o dvě desetiny více, ve druhém je pomalejší o 1,5 sekundy.
Britové tedy mají na semaforech nemalou převahu, což jen potvrzuje nejnovější video, které srovnává právě dynamiku obou vozů v přímém směru. Ačkoliv přitom při druhém pokusu je zjevné, že McLaren bojuje s trakcí a ve zrychlení na stovku prohrává, v překonávání následující mety již náskok Audi R8 zcela maže a vítězství tak opětovně získává na svou stranu.
A pokud by vás zajímalo, jak si 650S stojí proti podobně disponovanému, ale papírově též horšímu Mercedesu-AMG GT, pusťte si i video číslo dvě, kde se obě zadokolky vydávají vstříc soubojí s letmým startem.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW stvořilo nejrychlejší kombík Severní smyčky Nürburgingu, okruhem se prohnal jako černý přízrak
před 4 hodinamiMax Verstappen osedlal nejbrutálnější Ford dneška, ani zkušený moderátor Top Gearu jeho jízdu chvílemi „nedával”
2.8.2025Hromadná havárie zabarikádovala Nürburgring. Řidič posledního vozu, který do všeho vlétl, natočil děsivý příjezd až po náraz
30.7.2025
Nejnovější články
Prodejce Fordu ztratil zábrany a řekl, proč byste systém start-stop měli vypnout před každou jízdou
před hodinouAmerické „Ferrari pro chudé” jde teď koupit ještě levněji, nová výkonnější verze poslala ceny dosavadního vrcholu dolů
před 3 hodinamiBMW stvořilo nejrychlejší kombík Severní smyčky Nürburgingu, okruhem se prohnal jako černý přízrak
před 4 hodinamiSpalovací auto zas jednou porazilo elektromobily v jejich vlastní hře. Zdánlivě výjimečnou funkci nabízí v ještě lepší formě
před 5 hodinamiMiliardář po 8 letech čekání zrušil svou objednávku silniční Formule 1 Mercedesu, ani po složení 12milionové zálohy nedostal nic
před 6 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva