Nové Audi SQ5 předvedlo zvuk i zrychlení. Falešné jako jeho výfuky nejsou

Nové německé SUV se stalo terčem posměchu pro falešnost svých výfuků, jeho zvukový projev a dynamika ale velký prostor ke smíchu nedávají.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové Audi SQ5 předvedlo zvuk i zrychlení. Falešné jako jeho výfuky nejsou

5.6.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nové Audi SQ5 předvedlo zvuk i zrychlení. Falešné jako jeho výfuky nejsou

/

Nové německé SUV se stalo terčem posměchu pro falešnost svých výfuků, jeho zvukový projev a dynamika ale velký prostor ke smíchu nedávají.

Novou generaci Audi SQ5 jsme si mohli představit v souvislosti s detroitským debutem. V lednu si ale kupodivu nikdo nevšiml, že ostře laděné SUV dostalo do vínku ty nejfalešnější z falešných výfuků. Na odhalení této skutečnosti došlo až na sklonku března, kdy se kvůli tomu stala novinka čtyř kruhů terčem posměchu. A není se příliš čemu divit - jen málokdo touží po tom, aby jeho sportovně laděný vůz za skoro dva miliony korun předváděl okolí na své zádi podobné divadlo.

Je třeba dodat, že SQ5 rozhodně není prvním a zdaleka ne posledním vozem, který se chlubí falešnými koncovkami výfuku, mezi sportovními deriváty se to ale přece jen moc nenosí. Toto téma ale již hoďme za hlavu a pojďme se podívat na příjemnější věci - skutečné koncovky výfuku a zvuk, jaký dokážou vyluzovat. Právě na tomto poli by Audi mohlo získat pro změnu plusové body, neboť nové SQ5 rozhodně nezní špatně. Dokonce se dá říci, že se vašemu sluchovému ústrojí bude jevit jako zajímavější vůz než leckterý sporťák. Rozhodně je pak lepší než předchozí turbodieselová varianta.

Kromě zvuku si můžeme posvítit také na jízdní dynamiku, která na takřka dvoutunové SUV rozhodně není špatná. V případě akcelerace na stovku lze počítat s 5,8 sekundami, což je sice o trochu horší údaj, než jakým se pyšní továrna (5,4 s), nicméně ovlivněn mohl být čímkoliv - horším větrem, jinými než optimálními pneumatikami či teplejším počasím, které si netyká s jedním turbem třílitrového motoru typu twin-scroll.

To ale jinak nepředvádí špatné představení, zejména pak při akceleraci na vyšší rychlosti. Však zrychlení na dvoustovku zabere dle přiloženého měření pouze 20,7 s, což je hodnota, za kterou může být rád i lecjaký 300koňový sedan či kombík. Jakkoliv tedy SQ5 dostalo falešné koncovky výfuku, zvukem či výkony již falešné rozhodně není...


Nové Audi SQ5 předvedlo zvuk i zrychlení. Falešné jako jeho výfuky nejsou - 1 - Audi SQ5 2017 sound acceleration video 01Nové Audi SQ5 předvedlo zvuk i zrychlení. Falešné jako jeho výfuky nejsou - 2 - Audi SQ5 2017 sound acceleration video 02Nové Audi SQ5 předvedlo zvuk i zrychlení. Falešné jako jeho výfuky nejsou - 3 - Audi SQ5 2017 sound acceleration video 03Nové Audi SQ5 předvedlo zvuk i zrychlení. Falešné jako jeho výfuky nejsou - 4 - Audi SQ5 2017 sound acceleration video 04Nové Audi SQ5 předvedlo zvuk i zrychlení. Falešné jako jeho výfuky nejsou - 5 - Audi SQ5 2017 sound acceleration video 05
Audi SQ5 má možná falešné koncovky výfuku, ale je patřičně zvučné a zároveň i rychlé

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše