Nové BMW 1 F20 se začíná odhalovat

Již jen měsíce zbývají do chvíle, kdy se světu představí nová generace BMW řady 1. Mnichovská automobilka proto začala jednu ze svých významných letošních novinek odhalovat pomocí zvláštní webové stránky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové BMW 1 F20 se začíná odhalovat

7.5.2011 | Petr Miler | 1 příspěvek

Nové BMW 1 F20 se začíná odhalovat

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Již jen měsíce zbývají do chvíle, kdy se světu představí nová generace BMW řady 1. Mnichovská automobilka proto začala jednu ze svých významných letošních novinek odhalovat pomocí zvláštní webové stránky.

Zřejmě už nikdy se nevrátí zpět doba, kdy automobilka při premiéře nového modelu zkrátka poslala tiskovou zprávu se všemi podstatnými detaily týkajícími se její nejžhavější novinky. Již před několika lety si totiž u výrobců získalo značnou přízeň postupné odhalování všeho druhu, kdy se firmy někdy až zoufale snaží upoutat pozornost na svůj nový výtvor. Soutěží se tak pouze v tom, kdo přijde s originálnější formou postupného odhalování - pouhé zasílání snímků části vozu už dávno není to pravé, chce to něco, co působí více živelně a méně řízeně.

Někdy jde vyloženě o „strojenou náhodu”, třeba jako v případě první fotografie nového Audi A6, jindy automobilky zkusí „něco nového”. Právě do druhého ranku si můžeme zařadit počátek odhalování nové generace jedničkového BMW, kterému automobilka tak nějak mimochodem stvořila webovou prezentaci, o které nikomu oficiálně neřekla. Jak už to ale bývá (a o to jistě mnichovským šlo), informace o něčem podobném se světem rychle začnou šířit samy.

Jde o vskutku svérázný web 2originals.com, který už svým názvem nezní příliš automobilově. Mottem celé prezentace je slovní spojení „jeden původ, dva originály” (v angličtině to zní lépe, i když i česky bychom mohli říci „jeden původ, dvě původní díla”) a na několika videích zachycuje dvojice sourozenců s poněkud odlišnými charaktery. To podstatné je ale překlad této propagační nadsázky do reality chystaného BMW řady 1. Pod zmíněnými snímky tedy najdeme i první fotografii dvou nových jedniček zahalených plachtou. Jde o tří- a pětidvéřové provedení vozu a ač v daném případě můžeme vidět leda jeho základní tvary, doplňující informace praví, že „jedno je dynamické a druhé umělecké”. Automobilka se nám tak tím vším zřejmě snaží říci to, že dvě zmíněná provedení nové řady 1 se budou lišit více než dříve. Třídvéřová verze by měla být sportovnější zatímco ta pětidvéřová se má snažit udělat větší vizuální dojem.

Další detaily se můžete pokusit vyzkoumat z výše odkazované stránky, o mnoho více než přiložené vyobrazení a pár zmíněných frází tam ale v tuto chvíli nenajdete.

Závěrem připomeňme, že nové BMW 1 s interním označením F20 by se mělo světu představit na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu. Dá se očekávat, že do té doby budeme mít všechny podstatné informace o nové jedničce pěkně pokupě.


Nové BMW 1 F20 se začíná odhalovat - 1 - BMW 1 F20 2originals.com upoutavka 01Nové BMW 1 F20 se začíná odhalovat - 2 - BMW 1 F20 2originals.com upoutavka 02Nové BMW 1 F20 se začíná odhalovat - 3 - BMW 1 F20 2originals.com upoutavka 03
Takto vypadá první oficiální vyobrazení nového BMW řady 1

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.