Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nové Mitsubishi Lancer: bude-li vypadat takto, vzbudí leda rozpaky (ilustrace)
5.1.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Japonská novinka má vzniknout na základech sedanu Renaultu či Nissanu. Do prodeje nejspíše dorazí až za dva roky, možná s tímto vzhledem.
Stávající generace Mitsubishi Lancer přišla na svět již v roce 2007. Japonská automobilka by tak již dávno měla pomýšlet na nástupce, který podle nedávných informací vznikne na základech některého modelu Renaultu či Nissanu. Jelikož spolupráce všech tří značek ale započala teprve před dvěma léty, nedá se příchod novinky očekávat v nejbližší době. S ohledem na existující komponenty bychom ale zároveň nemuseli čekat nekonečně dlouho.
Možným kompromisem se může stát rok 2016, kdy by ke slovu přišla oficiální premiéra, zatímco do prodeje by nový sedan mohl zamířit v období následujícím. V ten moment by nemusel být komplikací poněkud rozporuplný vzhled, jaký vozu na neoficiálních ilustracích přiřkl „automobilový manipulátor“ Theo Chin. Ten totiž na sedan narouboval příď z Outlanderu, zatímco vzadu opticky propojená světla připomínají americké Hondy či Mazdy.
Samotná karoserie pak při pohledu na boky odkazuje na mohutné sedany amerického původu, což byl ale koneckonců nejspíše úmysl. Ač totiž novinka bude nabízena globálně, největší šance k oslovení publika má právě za Velkou louží. To je ostatně i důvod, proč se třeba sportovní derivát Evolution stáhl prakticky ze všech trhů jen s pár výjimkami, kde bude ještě k mání jeho rozlučková verze.
Toto provedení je zároveň i poslední šancí, jak si pořídit opravdu agresivní model se třemi diamanty ve znaku. Značka totiž již uvedla, že nové Evo nevznikne, tedy alespoň ne v podobě, v jaké jsme ji v posledních letech znali. Místo toho má dorazit hybridní nebo elektrický speciál, který bude inspirován vozy z Pikes Peak a jenž nejspíše dostane karoserii crossoveru či SUV.

Neoficiální ilustrace nástupce Mitsubishi Lancer jsou mírně řečeno kontroverzní
Zdroj: Theophilus Chin
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejsilnější a nejrychlejší VW Golf GTI má svou cenu, „lidová” je asi tak jako cifry na kabelkách od Diora
včera
Nová Honda Prelude nakonec umí být i rychlá, ale jen pokud v ní vypnete funkci, která měla „fejkovat” její sportovnost
28.10.2025
Toyota už sepsala parte současné Supře. Skončí brzy, nic jiného místo ní nenabídne
27.10.2025
Nové na MotoForum.cz
- ESRR 2026 - 2x Hořice včera 17:37
- Úspěšný test Bulegy v MotoGP včera 11:34
- Koho uvidíme 2026 v MS-Moto3? 30.10.2025
- Týmy a jezdci WSBK 2026 30.10.2025
- Vyhazov manažera komplikuje Salačovu pozici 29.10.2025
Nejčtenější články
Mechanik rozebral legendární výkonný motor Toyoty po najetí 668 tisíc km a ukázal, jak vypadá zevnitř
2.10.2025
Šéf Xiaomi přiznal, jak firma dala tak rychle dohromady své vlastní auto. A není to to jediné, čím překvapil
2.10.2025
Příklad VW táhne: Americké automobilky prodaly spoustu elektrických aut samy sobě, aby na poslední chvíli ohnuly dotační mechanismy
3.10.2025
Unikla podoba i cena na kost oholené základní Tesly, se Škodou Fabia Junior si může podat ruce
3.10.2025
Už i odboráři chápou, že nařizování elektromobilů nebude fungovat, šéf odborů v Boschi po masivním propouštění volá po změně
3.10.2025
Živá témata na fóru
- ojeté auto kolem 300tis, s místem na lyže uvnitř 10.30. 15:55 - delphin
- Další zajímavá autovidea 10.29. 18:44 - Brus
- Onboard videa 10.29. 12:24 - Truck Daškam
- Politický koutek 10.28. 13:04 - Carrert93
- Autokosmetika 10.28. 12:59 - Carrert93
- Toyota GT 86 / Subaru BRZ 10.27. 19:29 - Snowman000
- Dříve M135i, nyní ///M2 10.27. 12:11 - Vrooom
- Fiat a vše kolem nich 10.27. 10:36 - pavproch
