Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto)

Mezi ženevskými novinkami nás čekal i doposud tajemný koncept sportovního provedení Suzuki Swift. Nyní konečně známe jeho podobu i techniku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto)

2.3.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mezi ženevskými novinkami nás čekal i doposud tajemný koncept sportovního provedení Suzuki Swift. Nyní konečně známe jeho podobu i techniku.

Doplněno 2.3. 19:30: Přidány živé snímky z ženevského autosalonu.

Může se to zdát neuvěřitelné, ale subtilní motor 1,2 VVT, který jsme vám nedávno představili v našem testu, je nejsilnější motorizací současného Suzuki Swift. Zatím. Jak totiž automobilka před časem avizovala, do Ženevy letos vyrazila se Swiftem S-Concept, což je jen kódové označení pro budoucí Swift Sport. A ten dozajista dostane silnější agregát.

Podoba vozu nám byla před ženevským autosalonem sotva naznačena, a tak jsme si museli počkat až do dnešního odpoledne, kdy automobilka vůz oficiálně představila. Zatím nemáme jeho živé fotografie, ty kolegové pořídí až během středy, ale snad nepohrdnete ani těmi oficiálními.

Ukazují totiž vcelku agresivně pojatý styling, který Swift S-Concept na první pohled odlišuje od střízlivěji ztvárněných „konfekčních” sourozenců. A nejde jen o „dolepené tuningové cetky”, vůz má o plných 60 mm rozšířenou karoserii a dává tak jasně znát, že máte čest s vážně míněným hot hatchem. Nepřehlédnutelné jsou ale i vnější doplňky karoserie, zejména oba nárazníky, rozšířené prahy, zadní spojler nebo 18" kola z lehkých slitin. Při bližším prozkoumání si všimnete i lehce pozměněných předních a zadních světel a korunu všemu dává výrazný žlutý lak kontrastující s černými a stříbrnými prvky.

Vůz je po úpravách 3,89 metru dlouhý, 1,76 metru široký a 1,48 metru vysoký, rozvor má podobu 2,43 metru. Pod kapotou najdeme atmosféricky plněný benzinový motor o objemu 1,6 litru se zatím neznámými parametry, očekáváme však, že půjde o tentýž agregát jako u předchozí generace Swiftu Sport, popř. bude lehce vylepšen. Pro osvěžení paměti - tento motor dával nejvyšší výkon 92 kW (125 koní) v 6 800 ot./min., který při hmotnosti okolo 1 100 kg zajišťoval vozu velmi slušnou dynamiku (0-100 km/h okolo 9 sekund a maximální rychlost 200 km/h).

Automobilka v Ženevě nedala větší prostor k pochybnostem nad tím, zda se nového Swiftu Sport dočkáme i v sériové výrobě, odpověď zněla jednoznačně ano. Stát by se tak mělo již koncem letošního roku, do té doby se jistě dozvíme více podrobností o jeho technice.


Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 1 - Suzuki Swift S-Concept zive 01Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 2 - Suzuki Swift S-Concept zive 02Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 3 - Suzuki Swift S-Concept zive 03Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 4 - Suzuki Swift S-Concept zive 04Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 5 - Suzuki Swift S-Concept zive 05Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 6 - Suzuki Swift S-Concept zive 06Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 7 - Suzuki Swift S-Concept zive 07Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 8 - Suzuki Swift S-Concept zive 08Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 9 - Suzuki Swift S-Concept zive 09Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 10 - Suzuki Swift S-Concept zive 10Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 11 - Suzuki Swift S-Concept zive 11Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 12 - Suzuki Swift S-Concept zive 12Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 13 - Suzuki Swift S-Concept zive 13Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 14 - Suzuki Swift S-Concept zive 14Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 15 - Suzuki Swift S-Concept zive 15Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 16 - Suzuki Swift S-Concept zive 16Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 17 - Suzuki Swift S-Concept zive 17Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 18 - Suzuki Swift S-Concept zive 18Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 19 - Suzuki Swift S-Concept zive 19
Předobraz budoucího Swiftu Sport živě v Ženevě

Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 20 - Suzuki Swift S-Concept 2011 odhaleni 01Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 21 - Suzuki Swift S-Concept 2011 odhaleni 02Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 22 - Suzuki Swift S-Concept 2011 odhaleni 03Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 23 - Suzuki Swift S-Concept 2011 odhaleni 04Nové Suzuki Swift Sport odhaleno, zatím jako Swift S-Concept (+ živé foto) - 24 - Suzuki Swift S-Concept 2011 odhaleni 05
Nové Suzuki Swift Sport zatím jako Swift S-Concept

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše