Nový Chevrolet Aveo je venku, k mání bude v roce 2011

Chevrolet se na letošním pařížském autosalonu vytasí s nečekaným množstvím novinek. Jednou z nich bude i nová generace subkompaktního Avea ve své produkční podobě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový Chevrolet Aveo je venku, k mání bude v roce 2011

9.9.2010 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Nový Chevrolet Aveo je venku, k mání bude v roce 2011

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chevrolet se na letošním pařížském autosalonu vytasí s nečekaným množstvím novinek. Jednou z nich bude i nová generace subkompaktního Avea ve své produkční podobě.

Nové Aveo pro rok 2011 tak v na stánku Chevroletu doplní mj. nový pětidvéřový hatchback Cruze a ukáže se již skutečně ve verzi určené pro výrobu. Jeho předobraz jménem Aveo RS jsme mohli vidět již letos v Detroitu i v Ženevě a s povděkem můžeme konstatovat, že produkční verze se od konceptu výrazně neliší.

Vůz se tak dále vyznačuje agresivně působící přední částí s výraznými dvojitými reflektory a dvojitou čelní mřížkou, stoupající boční linií karosérii a krátkým zadním převisem. Už trochu obnošené jsou „skryté“ kliky zadních dveří umístěné v C-sloupcích (vymyslela je Alfa Romeo, použila Honda, Seat, Citroën...), ale u Chevroletu slaví premiéru.

Nové Aveo je širší a delší než současný model, nabídne tak prostornější interiér a větší objem zavazadlového prostoru. Design interiéru je prý inspirován motocykly, zejména pak kombinovaný přístrojový panel s analogovým tachometrem v kombinaci s digitálním otáčkoměrem a kontrolkami.

Uvnitř je nové i modré podsvícení středové konzole, přičemž celá přední část kabiny posádku přímo objímá. Barevné prvky tak mohou plynule přecházet z přístrojové desky do bočních dveří řidiče a spolujezdce.

Nové Aveo bude disponovat nabídkou několika čtyřválcových (ze čtyř válců už je dnes přednost...) benzínových a dieselových motorů. Využívají moderních technologií jako je variabilní časování ventilů, dvojité kontinuální nastavování vačkových hřídelí a vstřikování paliva common rail v případě dieselových motorů.

Benzínové motory jsou dva se zdvihovým objemem 1,2 l (70 k a 86 k), 1,4 l (100 k) a 1,6 l (115 k). Poprvé se bude Aveo nabízet i se dvěma verzemi dieselového motoru 1,3 l (75 a 95 k) využívajícími technologii Start/Stop.

Na většině trhů bude možné Aveo 1,4 a 1,6 na přání vybavit šestistupňovou automatickou převodovkou Chevrolet pro malé vozy; manuální převodovky jsou pěti- a šestistupňové, v závislosti na výběru motoru. Bez zajímavosti není, že ESP a ABS budou patřit do základní výbavy.

Krom hatchbacku bude nové Aveo k mání opět i jako čtyřdveřový sedan, který se začne spolu s hatchbackem prodávat během léta příštího roku. Zda se obě verze ukážou již v Paříži ale zatím není jasné a zjistíme to zřejmě až přímo ve Francii.


Nový Chevrolet Aveo je venku, k mání bude v roce 2011 - 1 - Chevrolet Aveo 2011 01Nový Chevrolet Aveo je venku, k mání bude v roce 2011 - 2 - Chevrolet Aveo 2011 02Nový Chevrolet Aveo je venku, k mání bude v roce 2011 - 3 - Chevrolet Aveo 2011 03Nový Chevrolet Aveo je venku, k mání bude v roce 2011 - 4 - Chevrolet Aveo 2011 04

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše