Chevrolet Aveo RS: premiéra v Detroitu

Budíček pro segment malých vozů v USA si připravil Chevrolet se svým modelem Aveo. Dynamický „ostrý“ hatchback tak bude cílit především na mladé americké motoristické nadšence.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Chevrolet Aveo RS: premiéra v Detroitu

8.1.2010 | Jaroslav Vavera | 1 příspěvek

Chevrolet Aveo RS: premiéra v Detroitu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Budíček pro segment malých vozů v USA si připravil Chevrolet se svým modelem Aveo. Dynamický „ostrý“ hatchback tak bude cílit především na mladé americké motoristické nadšence.

Chevrolet dnes oznámil debut vozu Aveo RS na severoamerickém autosalonu v Detroitu. Novinka se vyznačuje designem inspirovaným „ostrými“ hatchbacky, který zapůsobí na mladé nadšence a je předzvěstí nové generace modelu Aveo. Delší, širší a prostornější, než v současnosti vyráběný model. Aveo RS navíc přináší moderní designérské prvky venku i uvnitř.

Hladký boční profil charakterizuje nerušená boční linie vozu, vysoká linie „pásu“ a nízká linie střechy. Na první pohled vůz vypadá jako třídveřový hatchback, protože kliky zadních dveří jsou diskrétně umístěné v oblasti C-sloupku. Aveo RS show car stojí na 19palcových kolech s pětipaprskovými disky bronzové barvy. Zadní část vozu je rovněž sportovní, s integrovaným spoilerem splývajícím ze střechy, uprostřed ústícím výfukovým potrubím s chromovými koncovkami.

V pětimístném interiéru najdeme prvky v barvě Boracay Blue, s výraznými stehy na celé přístrojové desce, čalounění předních a zadních dveří, věnci volantu, krytu řadicí páky, ruční brzdy, kožených potazích sedadel a kobercích. Integrovaná středová konzola obsahuje řadicí páku, ovladače a audiosystém včetně USB portu. Podsvícení displeje audiosystému je ledově modré, stejně jako informační displej a ovladače. velmi zajímavým prvkem je také okrouhlý, analogový tachometr, který je součástí asymetrického LCD displeje.

Chevrolet Aveo RS pohání turbomotor 1,4 litru s výkonem 138 k (103 kW) ve spojení se šestistupňovou ručně řazenou převodovkou. Chevrolet už dříve oznámil, že nové Aveo se bude pro trh v Severní Americe vyrábět v Orion Assembly v Orion Township, Michiganu od roku 2011.


Chevrolet Aveo RS: premiéra v Detroitu - 1 - Aveo RS show car ext zadChevrolet Aveo RS: premiéra v Detroitu - 2 - Aveo RS show car ext prChevrolet Aveo RS: premiéra v Detroitu - 3 - Aveo RS show car int

Jaroslav Vavera

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.