Nový Ford GT můžete mít přímo z továrny v jakékoli barvě, za extrémní příplatek

Sám Henry Ford kdysi řekl, že Model T můžete mít v jakékoli barvě, když to bude černá. Časy se změnily, teď už to může být vážně jakákoli. Ale ne levně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový Ford GT můžete mít přímo z továrny v jakékoli barvě, za extrémní příplatek

14.10.2017 | Petr Miler | 2 příspěvky

Nový Ford GT můžete mít přímo z továrny v jakékoli barvě, za extrémní příplatek

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Sám Henry Ford kdysi řekl, že Model T můžete mít v jakékoli barvě, když to bude černá. Časy se změnily, teď už to může být vážně jakákoli. Ale ne levně.

Nový Ford GT je bezesporu fascinující auto. Je to supersport s působivou dynamikou, neobyčejným designem a některými sympatickými technickými řešeními. Trochu méně sympatická je jeho omezená dostupnost a ne zrovna skromná cena, která se se všemi příplatky dostává až kamsi ke stratosféře. Ale kdo kdy říkal, že pěkné věci přijdou levně?

Mysleli jsme si, že v tomto ohledu víme o novém GT vše, že známe cenu jedné každé věci, kterou si k vozu můžete přikoupit, není to ale tak docela pravda. Pokud dění kolem tohoto vozu sledujete, jistě jste si všimli, že některé z prvních dodaných kusů mají jiné barvy karoserie, než těž pár, které Ford pro vůz oficiálně nabízí. Pochopitelně, mohly to být fólie, vůz mohl být nalakován po dodání, ale... skutečně se dá očekávat, že si někdo pořídí nový vůz a to první, co mu dopřeje, je nový lak?

Ne zcela a jak se nyní ukázalo, nic takového se ani nestalo. Výše odkazovaný exemplář Jaye Lena sice měl všechny myslitelné příplatky, jeho černá barva ale byla ze standardní nabídky. Trochu tím připomněl časy Fordu, podobně jako ten ale ani nové GT není reálně dostupné jen v těch pár málo lacích, které automobilka oficiálně nabízí. Na přání vám vůz „ohákne” do úplně jakéhokoli laku dle vašeho přání, zadarmo to ale nebude - cena činí rovných 30 000 dolarů, tedy asi 655 tisíc Kč.

Pravda, známe i dražší laky, ale ne zase o tolik. Za tuto cifru si u nás můžete koupit skoro celou Octavii RS (v laku...), a tak si nejsme jisti, jestli bychom zrovna do takové věci investovali. Jak se ale můžete přesvědčit níže, existují klienti Fordu, kteří to vidí jinak. Kupříkladu ta zelená na hlavním obrázku je Verde Mantis ze vzorníku Lamborghini, modrá na posledních fotkách je Riviera Blue z nabídky Porsche a ta cihlová, řekněme, pro změnu Beryllium Orange ze Saleenu S7. Oněch 655 tisíc Kč stála zákazníky jedna každá z nich...


Nový Ford GT můžete mít přímo z továrny v jakékoli barvě, za extrémní příplatek - 1 - Ford GT barvy na prani 01Nový Ford GT můžete mít přímo z továrny v jakékoli barvě, za extrémní příplatek - 2 - Ford GT barvy na prani 02Nový Ford GT můžete mít přímo z továrny v jakékoli barvě, za extrémní příplatek - 3 - Ford GT barvy na prani 03Nový Ford GT můžete mít přímo z továrny v jakékoli barvě, za extrémní příplatek - 4 - Ford GT barvy na prani 04Nový Ford GT můžete mít přímo z továrny v jakékoli barvě, za extrémní příplatek - 5 - Ford GT barvy na prani 05Nový Ford GT můžete mít přímo z továrny v jakékoli barvě, za extrémní příplatek - 6 - Ford GT barvy na prani 06
Jak se ukázalo, Ford GT můžete mít v jakékoli barvě, třeba i ze vzorníků jiných automobilek. Ovšem za cenu odpovídající velmi slušnému novému vozu i s lakem

Zdroj: Ford Authority

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše