Nový Mercedes C Coupe, kombi a 63 AMG: takhle by měly vypadat (ilustrace)

Vzhled německých novinek není oficiální, od retuší se ale zřejmě příliš lišit nebudou. Dvoudveřové AMG pak zřejmě nabídne působivý poměr výkonu a hmotnosti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový Mercedes C Coupe, kombi a 63 AMG: takhle by měly vypadat (ilustrace)

18.12.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nový Mercedes C Coupe, kombi a 63 AMG: takhle by měly vypadat (ilustrace)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vzhled německých novinek není oficiální, od retuší se ale zřejmě příliš lišit nebudou. Dvoudveřové AMG pak zřejmě nabídne působivý poměr výkonu a hmotnosti.

Mohlo by se zdát, že s oficiálním představením toho či onoho modelu skončí veškeré spekulace, které jej obestírají. Jenže opak je pravdou, jak nám dokazují třeba nové ilustrace dalších karosářských verzí Mercedesu C W205. Kreslíři z webů X-Tomi Design a Autofans.be se na nich podívali nejen na chystané kupé a kombík, ale také na kreace, za něž bude zodpovědná divize z Affalterbachu. Ty se přitom představili ve dvou i čtyřdveřovém provedení.

Momentálně samozřejmě nemůžeme potvrdit, že reálné exempláře budou vypadat přesně takto. Už jen z toho důvodu, že nikdo mimo automobilku neví, kdy přesně dorazí. V případě kombíku se dá počítat s příštím rokem, na stylovější verze ovšem dost možná budeme muset počkat o 12 měsíců déle. Spekulovat tak nemá smysl ani o pohonných jednotkách, i když u verzí AMG zřejmě lze počítat s příchodem nového čtyřlitrového osmiválce.

Další otázkou do placu je pak hmotnost. A to zvláště u modelů z Affalterbachu, které by nově mohly nabídnout výjimečný poměr koní na tunu. Pokud totiž do jedné rovnice dosadíme parametry generace W204 a dietu, jíž prošel model W205, pak bychom se mohli dostat někam na 1 550 kilogramů. A to by při chystaném výkonu okolo 500 koní mohlo znamenat působivou jízdní dynamiku.


Nový Mercedes C Coupe, kombi a 63 AMG: takhle by měly vypadat (ilustrace) - 1 - Mercedes-Benz C-Class W205 kupe renderNový Mercedes C Coupe, kombi a 63 AMG: takhle by měly vypadat (ilustrace) - 2 - Mercedes-Benz C-Class W205 kupe AMG render
Agresivní design kupé vyniká především na verzi AMG

Nový Mercedes C Coupe, kombi a 63 AMG: takhle by měly vypadat (ilustrace) - 3 - Mercedes-Benz C 63 AMG W205 render 01Nový Mercedes C Coupe, kombi a 63 AMG: takhle by měly vypadat (ilustrace) - 4 - Mercedes-Benz C 63 AMG W205 render 02
Logo divize z Affalterbachu zřejmě dříve spatříme v kombinaci se čtyřmi dveřmi

Nový Mercedes C Coupe, kombi a 63 AMG: takhle by měly vypadat (ilustrace) - 5 - Mercedes-Benz C-Class W205 kombi render 01Nový Mercedes C Coupe, kombi a 63 AMG: takhle by měly vypadat (ilustrace) - 6 - Mercedes-Benz C-Class W205 kombi render 02
V případě kombi aktuálně není jisté, zda dostane rovněž péči sportovního oddělení

Zdroje: X-Tomi Design, Autofans

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.