Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nový Nissan Almera 2013 se předvádí hned na čtveřici videí
30.8.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Kdysi to byl hit českých silnic, dnes se vrací jako přepracovaný japonský model pro ruský trh. Jeho budoucnost tak zřejmě budeme moci sledovat jen zpovzdálí.
Almera je jméno jedné velké promarněné příležitostí Nissanu. V devadesátých letech šlo o velmi konkurenceschopné auto za dobrou cenu, které by při pokračování nastoleného trendu mohlo zatopit i všem velkým postavám evropské hry zvané nižší střední třída. Dařilo se mu dlouhodobě a není náhodou, že svého času bylo populární prakticky v celé Evropě, naše končiny nevyjímaje. Bůh ví proč ale Japonci takové auto udělali přesně jedno, jeho druhá generace byla jen velkým faceliftem a po pár letech už po Almeře nikdo ani neštěkl.
Nissan následně kompaktní třídu prakticky úplně opustil a až nedávno avizoval, že by se do ní rád vrátil. Spekulovalo se o možném návratu stále dobře znějícího jména Almera v roce 2014, východní polovina aliance Renault-Nissan ale tuto značku vytáhla už letos. Žel bohu ale ne pro něco, co by mělo navázat na slávu Almery číslo jedna.
Jak jsme vám už nadvakrát sdělili, jedná se v tomto případě o ideovou variaci na téma Dacia Logan, tedy malé-velké-levné auto, které se bude ucházet hlavně o přízeň „východní” klientely. V tomto případě více východní, než té místní, vypadá to, že z Almery bude ryze ruská specialita. Úplně od nuly ale postavená není, jde o upravený Nissan Sylphy pro Asii a jeho největší devízou má být vnitřní prostor Mondea za cenu Fiesty. No, proč ne.
To už jsme vám ale v zásadě řekli, dnes můžeme přidat trochu nové podívané. Nissan totiž uvolnil hned čtveřici videí, která novou Almeru zachycují na místě i za jízdy, zvenčí či zevnitř. Napoprvé jsme ji nenazvali zrovna krasavcem, jestli se vám na videu jeví atraktivněji, to posuďte sami.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” je podle Hagerty nejrychleji akcelerujícím silničním autem světa, i když stojí míň než průměrné Porsche 911
před 2 hodinami
Moderní nesmysly v autech neberou konce, Číňané začali prodávat auto s otevíráním dveří gesty
21.3.2026
Volha začala odhalovat svůj první moderní vůz, nepřipomíná vám něco? I pod kapotou je starý známý
20.3.2026
Nové na MotoForum.cz
- Triumf Aprilie, vítězem Bezzecchi včera 20:52
- Vítězem Moto2 Holgado, 15. Salač včera 20:30
- Moto3 vyhrál Maximo Quiles včera 16:30
- V Moto2 Holgado, 17. Salač včera 14:22
- PP v Moto3 pro Estebana včera 11:00
Nejnovější články
„Bugatti pro chudé” je podle Hagerty nejrychleji akcelerujícím silničním autem světa, i když stojí míň než průměrné Porsche 911
před 2 hodinami
Návrat motorů V8 do menších Mercedesů bude obrovské zklamání, to snad automobilka dělá schválně
před 3 hodinami
Srovnejte si nové BMW řady 3 s tím dosavadním, bez rozpačitých obličejů to asi většina z vás nezvládne
před 4 hodinami
ADAC upozorňuje na přehlížený, velmi nebezpečný aspekt moderních aut, tiší zabijáci se z nich stanou jako nic
včera
Převratný vynález, který kdysi zabil rozmach elektromobilů, je starý už přes 100 let. Některá auta se bez něj přesto obešla ještě nedávno
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
