Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nový VW Tiguan 2,0 BiTDI ukazuje zrychlení 240 dieselových koní (videa, doplněno)
26.7.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Německé SUV dostane do vínku i nadvakrát přeplňovaný turbodiesel. Ještě se neprodává, na jeho akceleraci se ale podívat můžeme
Doplněno 27.7. Tiguan ve verzi BiTDI již můžete na českém trhu zatím tak trochu neoficiálně objednávat, a to za cenu startující na 1 121 900 Kč. Oficiálně by pak měla tato verze dorazit v září. V mezičase by měl Volkswagen zveřejnit data o jízdní dynamice a spotřebě, která stále nejsou k dispozici. Nic bližšího tak momentálně nemůžeme dodat, nejasná je také budoucnost tohoto motoru pod kapotou Škody Kodiaq. Jakmile ovšem dodatečné informace dorazí, ihned se s nimi přihlásíme.
Druhá generace Volkswagenu Tiguan již není až tak žhavou novinkou. Na českém trhu je k dispozici již delší dobu, přičemž původní nabídka dvou motorů byla v mezičase řádně rozšířena. V případě benzinových agregátů tak lze sáhnout po jedna-čtyřce (125 a 150 koní) nebo dvoulitru (180 koní), v rámci dieselů pak po dvoulitrovém čtyřválci naladěném na 115, 150 nebo 190 koní.
Ani tato selekce ale není finální, neboť Tiguan se dočká také dvoulitrového bi-turbodieselu. Ten bude stejně jako v případě Volkswagenu Passat B8 produkovat 240 koní a 500 Nm točivého momentu, což je nemalý výkon i při vyšší hmotnosti, s jakou se toto SUV bude muset potýkat. Jízdní dynamika tak bude s ohledem na automat a pohon všech kol bezesporu působivá.
Proč píšeme v budoucím čase a podmiňovacím způsobem v článku, který se zabývá akcelerací právě této verze? Jednoduše proto, že ještě není v prodeji a dokonce ani v nabídce VW v Německu. Přesto už existuje a Thomas z kanálu Autogefühl na Youtube se jako první člověk s kamerou dostal za jeho volant a právě dynamiku Tiguanu 2,0 BiTDI zaznamenal na krátké video. Bohužel vidíme jen zrychlení do asi 110 km/h, ale i to je v tuto chvíli o mnoho lepší než nic.
Oficiálními parametry vás ze zmíněných důvodů potěšit nemůžeme, vzít zavděk je tak třeba daty spojenými s Volkswagenem Passat. Ten zvládá sprint z klidu na stovku za 6,1 sekundy, pročež se dá odvodit, že Tiguan nejspíše bude o nějakých devět desetin pomalejší. Jeho maximálka pak nejspíše bude končit na nižší hodnotě než na 240 km/h, na které se rozjede spřízněný sedan.
I tak jistě půjde o zajímavá data, která ovšem nebude moci okusit každý. Při pohledu na stávající ceník je totiž evidentní, že Tiguan BiTDI odstartuje na sumě vyšší než milion korun. To už ale předbíháme událostem - podívejte se na ono video, pro představu o dynamice ve vyšších rychlostech si můžete pustit náš starší snímek dokumentující akceleraci Passatu s tímto motorem až za hranici 200 km/h...
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
První auto znovuzrozené Alpiny kompletně odhalil únik, teď už opravdu. Kupé to je, krásné, no posuďte
před 4 hodinami
VW potřeboval tři roky, jednu zvláštní edici a extra paket navíc, aby o 0,358 sekundy sebral rekord Nürburgringu Japoncům
před 8 hodinami
Unikly první fotky znovuzrozené Alpiny, je to krásné luxusní kupé, jaké dnes na trhu chybí
včera
Nejnovější články
Zbrusu nový crossover z líhně VW Group dostal pětiválec s výkonem přes 600 koní, je pořád rok 2026
před 2 hodinami
Bentley se spojilo s influencerem, který se na TikToku vysmívá bohatým, aby stvořilo speciální edici pro bohaté. A ne, není to apríl
před 3 hodinami
První auto znovuzrozené Alpiny kompletně odhalil únik, teď už opravdu. Kupé to je, krásné, no posuďte
před 4 hodinami
VW zkouší zachránit svou řadu ID „novým vynálezem”. Poslední novinka má spalovací motor, už pohání i kola
před 5 hodinami
Honda maskuje své fiasko a historickou ztrátu dvěma narychlo spíchnutými auty. Ani jedno není elektrické, plány spojené nimi zrušila
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.15. 16:32 - řidičBOB
- Pneu koutek 05.15. 16:18 - pavproch
- BMW Divize 05.15. 15:38 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 05.15. 15:29 - pavproch
- Detektory policejních radarů 05.15. 14:55 - řidičBOB
- Rychlodotazy 05.15. 14:53 - pavproch
- Politický koutek 05.15. 08:56 - pavproch
- VZKAZY 05.14. 13:40 - GeneHawkins
