Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Opel Crossland X ukázal prakticky celou příď, bude to Mokka X v bledě modré
16.1.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nástupce Opelu Meriva cílí na podobnou klientelu jako úspěšná Mokka X. Emotivnější design chce ovšem doplnit větší praktičností.
Opel čeká letos opravdu rušný rok, německá automobilka chce totiž představit sedm novinek. Ty jsou součástí ofenzivy 29 nových aut, jichž se máme dočkat do roku 2020. Jedním z velmi očekávaných modelů přitom bude nové SUV Crossland X, které jsme si již mohli dříve představit na poněkud nicneříkající fotce. Nyní ovšem máme k dispozici druhý záběr, který odhaluje o trochu více. Konkrétně pak čelní partie.
Crossland X má v nabídce Opelu nahradit MPV Meriva, přičemž automobilka tím deklaruje svůj posun od takřka mrtvého segmentu směrem ke třídám, k nimž zákazníci aktuálně vzhlížejí nejčastěji. Značka chce přitom stavět na úspěchu modelu Mokka X, který od loňského května při svém tažení Evropou nasbíral již více než 100 tisíc objednávek.
Jakkoliv jde ovšem na jedné straně o logický posun, Crossland X a Mokka X si budou podobné rozměry i vzhledem. Opel ale věří, že na trhu je prostor pro dva podobné vozy, přičemž nově příchozí bude disponovat emotivnějším designem a zaměří se na lidi, co „chtějí žít venkovský život ve městě“. Kromě vzhledu tak bude důraz kladen i na praktičnost.
Crossland X je vyústěním snah automobilky o novou generaci Opelu Meriva, jenž ale nebyly příliš úspěšné. Proto se značka vrátila zpět k rýsovacímu prknu a namísto MPV přivedla k životu SUV. Šéf automobilky Karl-Thomas Neumann přitom uvedl, že „jsme zkusili znovu udělat Merivu, ale selhali jsme, pročež jsme si řekli, že to asi nebude ten pravý vůz“.
Zda ale novinka skutečně bude to pravé ořechové, zjistíme až na základě prodejních výsledků někdy v příštím roce. Virtuální odhalení nás ovšem čeká již za dva dny, tedy ve středu 18. ledna. Naživo pak bude Crossland X debutovat v březnu na autosalonu v Ženevě.

Nový snímek nám Opel Crossland X odhaluje o dost více...



...dříve totiž značka odhalila pouze střechu
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 5 hodinami
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nejnovější články
Kruh se uzavírá, VW má v plánu zachránit své elektromobily s pomocí spalovacích motorů
před hodinou
Nové Smarty jsou až absurdně obří auta, ten nejnovější měří skoro 5 metrů. A Mercedesy nepřipomínají náhodou
před 3 hodinami
Prodeje Tesly šly skutečně do kopru. A hodně. Přesto ze současné situace silně profituje
před 4 hodinami
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 5 hodinami
Bylo dosaženo bodu zlomu? Zájem o spalovací auta znovu roste na celém světě, zájem o elektromobily mohutně uvadá
včera
Živá témata na fóru
- whitelist & blacklist 12.14. 09:14 - Brus
- Lampárna (stěžovatelna) 12.14. 09:05 - Brus
- IT poradna 12.14. 05:13 - rutak11
- BMW Divize 12.13. 21:24 - Kavis
- Řidiči, co to mají v ruce... 12.12. 23:17 - Truck Daškam
- Onboard videa 12.12. 22:07 - řidičBOB
- VZKAZY 12.12. 20:10 - M.Z.
- Politický koutek 12.10. 18:54 - Stepan
