Opel Mokka: prohlédněte si jeho interiér (první foto)

Němci poněkud opožděně odkrývají interiér crossoveru Mokka. Opožděně proto, že záběry trochu luxusnější kabiny sesterského Buicku jsou už měsíc venku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Opel Mokka: prohlédněte si jeho interiér (první foto)

8.2.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Opel Mokka: prohlédněte si jeho interiér (první foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Němci poněkud opožděně odkrývají interiér crossoveru Mokka. Opožděně proto, že záběry trochu luxusnější kabiny sesterského Buicku jsou už měsíc venku.

Opel pokračuje v upozorňování na své novinky připravované pro ženevský autosalon. Po nových fotografiích modelu Astra OPC poprvé odhaluje interiér svého malého SUV. Jak je pro německou značku amerického koncernu GM poslední dobou obvyklé, design interiéru přináší mnohem méně překvapení než vnější tvary. Z jediného obrázku, který máme k dispozici, je zřejmé, že majitelé současné Astry nebo Insignie by se zde měli cítit jako doma a ztratit by se tu neměli ani řidiči nové Zafiry (tedy za předpokladu, že se orientují v menší změti tlačítek na středové konzole).

Mokku jsme poprvé viděli před měsícem, téměř současně s odhalením sesterského modelu Buick Encore na detroitském autosalonu. Oba vozy stojí na platformě Gamma II (společná s Chevroltem Aveo), jsou 4 280 mm dlouhé a při měření rozvoru byste dospěli k číslu 2 555 mm. Co Opel do těchto hodnot vtěsnal? Třeba zavazadlový prostor o slušném základním objemu 533 litrů, který lze sklopením zadních sedadel zvětšit na 1 372 litrů. K tomu máte po celé kabině rozesetých celkem devatenáct přihrádek, boxu a odkládacích skřínek a navíc můžete mít za příplatek nosič kol Flex-Fix integrovaný v zadním nárazníku.

Už z dřívějška víme (a pro pořádek si uděláme bleskovou rekapitulaci), že Opel Mokka bude v Evropě nabízen s trojicí čtyřválců. Zážehové jednotky budou dvě - atmosférická šestnáctistovka o výkonu 116 koní a 1,4 turbo se 140 koňmi. Zájemci o diesel budou moci sáhnout po motoru 1,7 CDTI s výkonem 130 koní. Standardem se stane šestistupňová manuální převodovka a pohon předních kol, dvě silnější verze pak budou v prodeji se šestistupňovým automatem a vybrané (dosud nespecifikované) motorizace se budou kombinovat se systémem 4x4.

Výbavy a ceny pro český trh by mohly být známé souběžně se zahájením ženevského autosalonu, teď víme alespoň to, že v základu se objeví osmnáctky, stop-start, stabilizace, asistent rozjezdu do kopce, který pomůže i při jeho sjíždění a na některých trzích Mokka dostane bez příplatku i adaptivní světla.

Kompletního představení se dočkáme zřejmě až za měsíc.


Opel Mokka: prohlédněte si jeho interiér (první foto) - 1 - Opel Mokka nove foto 01
Kabina je trochu levnější variací na téma Buick Encore

Opel Mokka: prohlédněte si jeho interiér (první foto) - 2 - Opel Mokka oficialni dalsi 01Opel Mokka: prohlédněte si jeho interiér (první foto) - 3 - Opel Mokka oficialni dalsi 02Opel Mokka: prohlédněte si jeho interiér (první foto) - 4 - Opel Mokka oficialni dalsi 03Opel Mokka: prohlédněte si jeho interiér (první foto) - 5 - Opel Mokka oficialni dalsi 04Opel Mokka: prohlédněte si jeho interiér (první foto) - 6 - Opel Mokka oficialni dalsi 05Opel Mokka: prohlédněte si jeho interiér (první foto) - 7 - Opel Mokka oficialni dalsi 06Opel Mokka: prohlédněte si jeho interiér (první foto) - 8 - Opel Mokka oficialni dalsi 07Opel Mokka: prohlédněte si jeho interiér (první foto) - 9 - Opel Mokka nove foto 02Opel Mokka: prohlédněte si jeho interiér (první foto) - 10 - Opel Mokka nove foto 03Opel Mokka: prohlédněte si jeho interiér (první foto) - 11 - Opel Mokka nove foto 04Opel Mokka: prohlédněte si jeho interiér (první foto) - 12 - Opel Mokka nove foto 05
Další fotky exteriéru mnoho nového neříkají

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek