Opel Mokka už zná i své české ceny, zkusí začít „nad Jukem”

První kompaktní SUV německé značky Opel je oficiálně na českém trhu. Startuje na částce 380 tisíc a bude tím pádem dražší než konkurenční Juke.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Opel Mokka už zná i své české ceny, zkusí začít „nad Jukem”

16.10.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Opel Mokka už zná i své české ceny, zkusí začít „nad Jukem”

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

První kompaktní SUV německé značky Opel je oficiálně na českém trhu. Startuje na částce 380 tisíc a bude tím pádem dražší než konkurenční Juke.

Tip: Přečtěte si také náš test Opelu Mokka 1,4 Turbo 4x4.

Malý crossover Mokka postavený na technických základech Corsy, který se představil na letošním ženevském autosalonu, má své české ceny. Německá značka patřící do koncernu General Motors jej začala prodávat od necelých 380 tisíc Kč. Domácí zastoupení automobilky tvrdí, že Mokka je k mání už od 349 900 Kč, to ovšem platí pouze při uzavření smlouvy na některou z forem splátkového prodeje přes Opel Finance. Tudíž oficiálně počítejte s prvním číslem, ačkoli to neznamená, že se nemůžete s prodejcem dohodnout na nějaké rozumnější částce.

Opel svou novinku nabízí s jedním ze tří motorů. Základem se stala atmosférická šestnáctistovka ecoFlex o výkonu 115 koní. Spojena je výlučně s pětistupňovým manuálem, pohonem předních kol a k mání je ve všech stupních - Selection, Enjoy a Cosmo. Nad ním stojí benzínové turbo 1,4 litru se 140 koňmi, které pořídíte s dvojící lépe vybavených modelů a buď jako předokolku nebo verzi se 4x4.

Naftová pohonná jednotka je zatím pouze jedna. Jde o čtyřválec 1,7 CDTI se 130 koňmi, kombinovatelný podobným způsobem jako zážehové Turbo. Oba přeplňované motory se dodávají jen se šestistupňovou manuální převodovkou, automat je pro tuto chvíli nedostupný. Opel Mokka 1,4 16V Turbo koupíte nejlevněji za 445 tisíc, čtyřkolka vás přijde na dalších 50 tisíc korun. Za naftový agregát dáte nejméně 490 tisíc, 4x4 k němu získáte za identický příplatek. Vůbec nejdražší Mokka 1,7 CDTI 4x4 stojí bez stovky 590 tisíc Kč. Kompletní přehled základních cen si prohlédněte na webu Opelu, úplný ceník v PDF zatím k dispozici není.

Jak Mokka obstojí ve srovnání s konkurencí, je dnes samozřejmě těžké říci. Třeba proti základnímu Nissanu Juke 1,6 Visia se 117 koňmi je ale Opel o osm tisíc dražší a při srovnání dieselů sice Němci mají o 20 koní navrch, oproti japonské značce si však za to nechají připlatit 40 tisíc korun navíc. Pokud bychom za konkurenta Mokky brali také Suzuki SX4 s motory od 1,5 (112 k) do 2,0 DDiS se 136 koňmi a možností mít pohon 4x4, bude srovnání pro Opel ještě bolestivější - druhá japonská automobilka prodává v akci už od 234 tisíc a plně vybavené provedení SX4 s dvoulitrovým dieselem a čtyřkolkou stojí pouze 470 tisíc.


Opel Mokka už zná i své české ceny, zkusí začít „nad Jukem” - 1 - Opel Mokka oficialni 01Opel Mokka už zná i své české ceny, zkusí začít „nad Jukem” - 2 - Opel Mokka oficialni 02Opel Mokka už zná i své české ceny, zkusí začít „nad Jukem” - 3 - Opel Mokka oficialni 03Opel Mokka už zná i své české ceny, zkusí začít „nad Jukem” - 4 - Opel Mokka oficialni dalsi 01Opel Mokka už zná i své české ceny, zkusí začít „nad Jukem” - 5 - Opel Mokka oficialni dalsi 02Opel Mokka už zná i své české ceny, zkusí začít „nad Jukem” - 6 - Opel Mokka nove foto 02Opel Mokka už zná i své české ceny, zkusí začít „nad Jukem” - 7 - Opel Mokka nove foto 03Opel Mokka už zná i své české ceny, zkusí začít „nad Jukem” - 8 - Opel Mokka nove foto 04Opel Mokka už zná i své české ceny, zkusí začít „nad Jukem” - 9 - Opel Mokka oficialni dalsi 05Opel Mokka už zná i své české ceny, zkusí začít „nad Jukem” - 10 - Opel Mokka oficialni dalsi 03Opel Mokka už zná i své české ceny, zkusí začít „nad Jukem” - 11 - Opel Mokka oficialni dalsi 04Opel Mokka už zná i své české ceny, zkusí začít „nad Jukem” - 12 - Opel Mokka oficialni dalsi 06Opel Mokka už zná i své české ceny, zkusí začít „nad Jukem” - 13 - Opel Mokka oficialni dalsi 07Opel Mokka už zná i své české ceny, zkusí začít „nad Jukem” - 14 - Opel Mokka nove foto 01Opel Mokka už zná i své české ceny, zkusí začít „nad Jukem” - 15 - Opel Mokka zive 05
Cenové rozpětí Mokky se pohybuje od 380 do 590 tisíc Kč

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše