Osmiválcový Mercedes vyzval na souboj dvanáctiválcové BMW, výsledek překvapí

Pokud bychom BMW M760Li měli hledat protějška s třícípou hvězdou na kapotě, pak by to jistě byl model S65 od AMG. Co ale když se mu postaví slabší S63?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Osmiválcový Mercedes vyzval na souboj dvanáctiválcové BMW, výsledek překvapí

24.12.2017 | Petr Prokopec | 20 příspěvků

Osmiválcový Mercedes vyzval na souboj dvanáctiválcové BMW, výsledek překvapí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud bychom BMW M760Li měli hledat protějška s třícípou hvězdou na kapotě, pak by to jistě byl model S65 od AMG. Co ale když se mu postaví slabší S63?

BMW M760Li sice není pravověrným vozem mnichovské divize M, hypotetické tovární M7 je ale nejblíže, jak jen to jde. Navíc má pod kapotou 6,6litrový dvanáctiválec twin-turbo naladěný na 610 koní, pročež se zdá být skoro nemístné srovnávat jej s „jen” osmiválcovým Mercedesem-AMG S63. Jenže to je první pohled - ten druhý odhalí, že stroj třícípé hvězdy nabízí ještě o 2 koně více a k tomu má navrch ještě 100 Nm točivého momentu (900 Nm versus 800 Nm).

Rázem tu tak máme vyrovnané soupeře, z nichž každý má při srovnání dynamiky šanci na vítězství. Oba stroje byl měl omezovač brzdit v rozletu při 250 km/h, nicméně v obou případech došlo na instalaci příplatkových řidičských paketů, pročež se u třícípé hvězdy maximum posunulo na magickou třístovku, BMW pak dokonce zvládne ještě o pět kilometrů v hodině více. Tedy alespoň dle tvrzení automobilek a snad i ve skutečnosti, tachometry ukáží ještě jiná čísla.

Jak je patrné, Mercedes zvládne dosáhnout mety 315 km/h, v případě mnichovské limuzíny tachometr ukazuje dokonce 318 km/h. Jenže jak se můžeme přesvědčit na dalších záběrech, reálné tempo je citelně nižší, GPS totiž v případě třícípé hvězdy ukazuje při třísetkilometrové rychlosti odchylku okolo 13 km/h. Ve výsledku tak sice S63 onu populární metu překoná, ovšem jen o chlup.

To ale již ve výsledku není důležité, podstatné je, že Mercedes dokáže prakticky od nuly až po onu magickou třístovku zrychlovat lépe než BMW. Když vezmeme v potaz teoreticky větší potenciál dvanáctiválce BMW a charakter mnichovské značky, máme tu docela slušné překvapení. I proto, že BMW už vám více nenabídne, Mercedes má v zásobě ještě o něco silnější (byť ne nutně podstatně rychlejší) model S65 též s dvanáctiválcovým motorem pod kapotou...


Osmiválcový Mercedes vyzval na souboj dvanáctiválcové BMW, výsledek překvapí - 1 - BMW M760Li vs Mercedes-AMG S63 2017 videoscreen 01Osmiválcový Mercedes vyzval na souboj dvanáctiválcové BMW, výsledek překvapí - 2 - BMW M760Li vs Mercedes-AMG S63 2017 videoscreen 02Osmiválcový Mercedes vyzval na souboj dvanáctiválcové BMW, výsledek překvapí - 3 - BMW M760Li vs Mercedes-AMG S63 2017 videoscreen 03Osmiválcový Mercedes vyzval na souboj dvanáctiválcové BMW, výsledek překvapí - 4 - BMW M760Li vs Mercedes-AMG S63 2017 videoscreen 04Osmiválcový Mercedes vyzval na souboj dvanáctiválcové BMW, výsledek překvapí - 5 - BMW M760Li vs Mercedes-AMG S63 2017 videoscreen 05Osmiválcový Mercedes vyzval na souboj dvanáctiválcové BMW, výsledek překvapí - 6 - BMW M760Li vs Mercedes-AMG S63 2017 videoscreen 06
Srovnání BMW M760Li s Mercedesem-AMG S63 dopadlo překvapivě lépe pro třícípou hvězdu, navzdory méně objemnému motoru s menším počtem válců

Petr Prokopec

Diskuze 20 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše