Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa

Když v médiích přijde řeč na záznam policejního zásahu, jsme obvykle svědky něčeho velmi seriózního. Tyto záběry ale připomínají spíše éru němých grotesek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa

27.5.2018 | Petr Miler | 35 příspěvků

Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Když v médiích přijde řeč na záznam policejního zásahu, jsme obvykle svědky něčeho velmi seriózního. Tyto záběry ale připomínají spíše éru němých grotesek.

Když se policisté na silnici rozhodnou zastavit nějakého řidiče, nikdy nemohou vědět, co čekat, v tom je jejich práce jistě záludná. V tomto případě se policie v ukrajinském Ržišivě rozhodla zastavit šoféra stříbrné Lady, který se po silnici pohyboval podezřelým způsobem. Zastavit ale odmítl, vydal se na úprk a klíčovou část celého zásahu zaznamenal jeden z přihlížejících na mobilní telefon.

Dobře, že to udělal, neboť bychom jinak byli ochuzeni o pohled na zřejmě nejkomičtější policejní honičku dějin, kterou baví statisíce lidí z celého světa. Lada s policisty v závěsu se nejprve přiblíží místu, který vypadá jako kruhový objezd nebo točna autobusu v rekonstrukci. Řidič Lady se středové části vyhne, policisté do ní ale z nějakého důvodu nabourají. Ne tak tvrdě, aby se jim něco stalo, ale zároveň ne tak lehce, aby mohli dál pokračovat v jízdě. Člověk by v takovém případě čekal, že stíhaný řidič vezme nohy na ramena, ale omyl, na místě si s policisty začal hrát na kočku a na myš.

Různými způsoby tak začne kroužit po onom objezdu a vyhýbá se při tom jak policistům, kteří se mu snaží zkřížit cestu, tak později i přítomným náklaďákům stavařů, kteří se ho po domluvě s policí snaží zablokovat. Postupně takto místo obkrouží pětkrát, než jednoho z policistů napadne, že by jejich auto mohlo ještě aspoň trochu jet. Ono skutečně jede, tak se jím pokusí Ladu vyvést z rovnováhy. Provede dva pokusy, bez velkého úspěchu, pak zřejmě šofér Lady shledá další pokračování těchto hrátek příliš rizikovým a dá se na úprk. Policista s poškozeným autem se snaží následovat, ale auto je zjevně příliš poškozené, aby bylo dost rychlé.

Něco takového se může stát pouze „na východě” - v USA by policisté Ladu dávno rozstříleli a řidiče s ní. Dobře, že místní zvyklosti jsou jiné, ukrajinští policisté jistě umí střílet také, ale volili snahu o mírnější řešení, na úkor své vážnosti, za to jim patří čest. Oním řidičem totiž byla žena a krátce po celé této taškařici jí zastavila jiná hlídka. Byla vcelku pochopitelně opilá a celou touto dětinskou hrou se patrně dobře bavila.

Už na záběrech ze zatčení ji do smíchu moc není a teď to nebude lepší - čeká ji soud a bude mít hodně co vysvětlovat, aby nebylo její jednání kvalifikováno jako útok na veřejného činitele, za který klidně může jít i do vězení...


Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 1 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 01Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 2 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 02Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 3 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 03Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 4 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 04Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 5 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 05Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 6 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 06Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 7 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 07Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 8 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 08Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 9 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 09Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 10 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 10Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 11 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 11Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 12 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 12Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 13 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 13Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 14 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 14Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 15 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 15Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 16 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 16
Při této komické honičce policistům asi do smíchu moc nebylo. Zachovali se ale rozumně

Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 17 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 17Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 18 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 18Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 19 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 19Policisté chtěli zastavit řidiče podezřele jedoucí Lady. Co se dělo pak, baví půl světa - 20 - Nejkomictejsi policejni honicka dejin 20
Opilá řidička Lady byla o chvíli později beztak zneškodněna - že vůz řídí někdo takový, by vás nejspíše ani nenapadlo

Zdroj: Alexei Solomtsev@Facebook

Petr Miler

Diskuze 35 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše