Porsche 911 GT3 RS 4.0 bude realitou, unikly další dvě fotografie

Zdá se být zase o něco jistější, že 911 GT3 RS 4.0 není jen mýtem vytvořeným příznivci Porsche. Na světě jsou totiž další dva snímky, které mají mít původ přímo v automobilce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Porsche 911 GT3 RS 4.0 bude realitou, unikly další dvě fotografie

23.4.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Porsche 911 GT3 RS 4.0 bude realitou, unikly další dvě fotografie

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zdá se být zase o něco jistější, že 911 GT3 RS 4.0 není jen mýtem vytvořeným příznivci Porsche. Na světě jsou totiž další dva snímky, které mají mít původ přímo v automobilce.

Spekulace na téma Porsche 911 GT3 RS 4.0 kolují světem již déle než rok, v poslední době ale nabraly na intenzitě. Nejprve se objevila první oficiální zmínka o něm v prý uniklém objednávkovém listu, jenže nebyla až tak věrohodná. Pozdější údajný únik oficiální fotografie dodal celé věci na vážnosti, ale pořád mohlo jít jen o výsledek hrátek nějakého „photoshopového hrdiny”. Teď tu máme další dva snímky ze stejné sady a vše je zase o něco reálnější.

Objevily se jako obvykle na fóru Teamspeed.com, jehož členové dění okolo RS 4.0 dlouhodobě sledují. Má jít znovu o uniknuvší oficiální fotky Porsche, tentokrát statické z prostředí boxů některého ze závodních okruhů. Opět nejde vyloučit, že jde o podvrh, ale málokdy se stává, aby někdo vytvořil celou sadu věrohodných podvrhů. Je to příliš mnoho práce na to, kolik rychle zašlé slávy si podobný čin získá. A ještě z jednoho důvodu dává současné dění okolo superRS smysl - už dlouho se mluví o tom, že vůz má být oficiálně představen 28. dubna...

Údajný únik fotografií neprovázejí žádné nové informace, a tak si můžeme jen zopakovat ty dříve zmíněné. RS 4.0 se má v souladu se svým názvem vyznačovat použitím převrtaného šestiválce typu boxer se zdvihovým objemem rovné čtyři (výchozí GT3 RS má 3,8 litru) a výkonem 500 koní (GT3 RS 450 koní). Motor má navíc točit až okouzlujících 8 500 otáček za minutu.

Dále má dostat rozšířenou stavbu a tedy i rozchod obou náprav a několik nových „odlehčenin” - zejména karbonovou kapotu motoru a víko kufru. Hmotnost vozu má být vzhledem k ztrátám na jiných místech přesto na kilogram stejná jako u GT3 RS. Brzdy by měl být standardně keramické, převodovka výlučně manuální šestistupňová. Vůz se má odlišovat i vzhledem, zejména pak specifickými grafickými motivy, které naznačují i přiložené snímky, a řadou dalších detailů.

Závěrem nezbývá než si položit otázku jako ze seriálu Věřte nevěřte - je přiostřená 911 GT3 RS skutečností, nebo si pánové z Teamspeed.com jen ostří chrup na pořádný aprílový žertík? Leccos napoví již 28. duben, kdy má být podle jedné ze spekulací vůz představen médiím.


Porsche 911 GT3 RS 4.0 bude realitou, unikly další dvě fotografie - 1 - Porsche 911 GT3 RS 40 nove 01Porsche 911 GT3 RS 4.0 bude realitou, unikly další dvě fotografie - 2 - Porsche 911 GT3 RS 40 nove 02
Porsche 911 GT3 RS 4.0 na nových snímcích

Porsche 911 GT3 RS 4.0 bude realitou, unikly další dvě fotografie - 3 - Porsche 911 GT3 RS 4.0 unik
A tentýž vůz na předchozí fotografii

Zdroj: TeamSpeed.com

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše