První Porsche Taycan shořelo u majitele v garáži, z nového elektromobilu nezbylo nic

Stále častěji skloňovaná budoucnost automobilismu čas od času končí v hromadách popela. Mezi hořící pochodně se už zařadilo i Porsche.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

První Porsche Taycan shořelo u majitele v garáži, z nového elektromobilu nezbylo nic

18.2.2020 | Mirek Mazal

První Porsche Taycan shořelo u majitele v garáži, z nového elektromobilu nezbylo nic

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Stále častěji skloňovaná budoucnost automobilismu čas od času končí v hromadách popela. Mezi hořící pochodně se už zařadilo i Porsche.

Hojně diskutovaným problémem elektromobilů je jejich hašení v případě požáru. Co na tom, že samo riziko vzplanutí je statisticky relativně nízké, zadušení hořících baterií je velice obtížné. Často se jedná o složitý postup zabírající hodiny času, jak ukázal nedávný rakouský případ vznícené Tesly Model S. Tu prolévalo hasicím médiem střídavě padesát hasičů a poté musely spálené zbytky putovat na 72 hodin do speciálního kontejneru s vodou, aby vrak znovu nevzplanul.

Stejnými problémy netrpí jen Tesly, ale i jejich nový konkurent z Německa. Objevil se první případ vzplanutí sériového Porsche Taycan, a to v garáži jednoho z čerstvých amerických majitelů z Floridy.

K případu zatím máme jen omezené množství podobností - majitel zkrátka nechal svůj nový elektromobil odstavený v garáži a ten později shořel na popel. Zůstala jen pokroucená konstrukce nosných prvků Taycanu uvnitř krytého stání s ohořelými zdmi, jak můžete vidět na záběrech níže. Majitel mohl být rád za absenci výbuchu, kterým v tomto případě reálně hrozí.

Elektrické vozy jsou v případě vzplanutí odjištěnou bombou, nebezpečím jsou hlavně plyny z poškozené baterie, které okamžitě podporují sílící plameny uhasitelné pouze speciálním přístrojem s účinnou směsí. Z Floridy naštěstí nebyla hlášena žádná zranění, tedy krom jednoho těžce raněného Taycanu.


První Porsche Taycan shořelo u majitele v garáži, z nového elektromobilu nezbylo nic - 1 - Porsche Taycan pozar USA 01První Porsche Taycan shořelo u majitele v garáži, z nového elektromobilu nezbylo nic - 2 - Porsche Taycan pozar USA 02První Porsche Taycan shořelo u majitele v garáži, z nového elektromobilu nezbylo nic - 3 - Porsche Taycan pozar USA 03První Porsche Taycan shořelo u majitele v garáži, z nového elektromobilu nezbylo nic - 4 - Porsche Taycan pozar USA 04První Porsche Taycan shořelo u majitele v garáži, z nového elektromobilu nezbylo nic - 5 - Porsche Taycan pozar USA 05První Porsche Taycan shořelo u majitele v garáži, z nového elektromobilu nezbylo nic - 6 - Porsche Taycan pozar USA 06První Porsche Taycan shořelo u majitele v garáži, z nového elektromobilu nezbylo nic - 7 - Porsche Taycan pozar USA 07První Porsche Taycan shořelo u majitele v garáži, z nového elektromobilu nezbylo nic - 8 - Porsche Taycan pozar USA 08První Porsche Taycan shořelo u majitele v garáži, z nového elektromobilu nezbylo nic - 9 - Porsche Taycan pozar USA 09
Zbytky elektromobilu Porsche, který hasiči nestihli uhasit dříve, než z vozu nezbylo vůbec nic

Zdroj: Lars Zimmermann@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.