Range Rover Autobiography Ultimate Edition: nejdražší Range všech dob

Range Rover si pro Ženevu nepřipravil nic až tak nového, přesto bude jeho právě odhalený „exponát” provázet několik nej.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Range Rover Autobiography Ultimate Edition: nejdražší Range všech dob

9.2.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Range Rover Autobiography Ultimate Edition: nejdražší Range všech dob

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Range Rover si pro Ženevu nepřipravil nic až tak nového, přesto bude jeho právě odhalený „exponát” provázet několik nej.

Britský výrobce na švýcarské půdě vyrukuje s modelem nazvaným Range Rover Autobiography Ultimate Edition. Velmi komplikovaný název není v tomto případě až tak nepatřičný, skrývá totiž vůz, který je velmi luxusní a také velmi drahý. Podle slov automobilky jde dokonce o nejluxusnější a nejdražší produkt Land Roveru všech dob. Co to konkrétně znamená?

Na první pohled mnoho specifik neodhalíme, vůz zvenku odlišují jen nová 20" kola z lehkých slitin, jinak je provedení zevnějšku obvyklé. Ty pravé luxusní orgie se konají uvnitř, kde najdeme celou řadu mimořádných prvků. Předně, lavice pro cestující vzadu byla nahrazena dvojicí samostatných sedadel a novou středovou konzolí, která mj. umožní chlazení nápojů či odložení přenosného počítače. Spolujezdci na zadních sedadlech si též mohou užívat možností multimediálního systému na bázi Apple iPad, který je umístěn v opěrkách hlavy řidiče a spolujezdce. S čím se ale v interiéru opravdu nešetřilo jsou luxusní materiály - všude najdeme spoustu kůže, hliníku a dřeva. Symbolem mimořádnosti je v tomto případě provedení zavazadlového prostoru v „jachtovém stylu”, kdy je podlaha „vydlážděna” týkovým dřevem.

Pod kapotu si budete moci vybrat jen ze dvou nejlepších motorů - základem bude naftový osmiválec 4,4 l, vznešenější alternativou pak kompresorem přeplňovaný, opět osmiválcový pětilitr.

Range Rover Autobiography Ultimate Edition bude nabízen pouze na 20 světových trzích, o jeho budoucí přítomnosti na tom českém tedy upřímně pochybujeme. Výroba bude omezena na 500 kusů a cena by se měla pohybovat okolo 130 000 britských liber, tedy bezmála 3,7 milionu Kč. Přesnou cenu a případné další detaily se dozvíme v Ženevě, kde se tato specialitka poprvé ukáže světu.


Range Rover Autobiography Ultimate Edition: nejdražší Range všech dob - 1 - Range Rover Autobiography Ultimate Edition 01Range Rover Autobiography Ultimate Edition: nejdražší Range všech dob - 2 - Range Rover Autobiography Ultimate Edition 02Range Rover Autobiography Ultimate Edition: nejdražší Range všech dob - 3 - Range Rover Autobiography Ultimate Edition 03Range Rover Autobiography Ultimate Edition: nejdražší Range všech dob - 4 - Range Rover Autobiography Ultimate Edition 04Range Rover Autobiography Ultimate Edition: nejdražší Range všech dob - 5 - Range Rover Autobiography Ultimate Edition 05Range Rover Autobiography Ultimate Edition: nejdražší Range všech dob - 6 - Range Rover Autobiography Ultimate Edition 06

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše