Range_e: dieselový hybrid od Land Roveru

Fotky s Range Roverem ekologové obvykle používají jako terč na šipky. Změní jejich pohled hybridní provedení Range_e?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Range_e: dieselový hybrid od Land Roveru

17.2.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Range_e: dieselový hybrid od Land Roveru

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Fotky s Range Roverem ekologové obvykle používají jako terč na šipky. Změní jejich pohled hybridní provedení Range_e?

Range_e, tak prostě se jmenuje nový prototyp Range Roveru Sport s dieselektrickým pohonem. Není to přitom poprvé, co o vozu této koncepce slyšíme, automobilka o něm poprvé informovala již loni v květnu. Teprve na letošní březnový autosalon v Ženevě ale přiveze jeho funkční provedení.

Krom pár nálepek na karoserii je jediným specifikem vozu jeho pohon, který tvoří vznětový šestiválec o objemu 3,0 litru spojený s elektromotorem o výkonu 25 kW (34 koní). Celkový výkon soustavy automobilka zatím nespecifikovala, víme však, že výsledné stádo koní posílané přes osmistupňovou automatickou převodovkou ZF na všechna čtyři kola zajistí vozu dosažení maximální rychlosti až 193 km/h.

Vůz je tzv. plug-in hybridem a jeho akumulátory zatím neznámé kapacity je tedy možné nabít z běžné elektrické sítě. S takto nadopovaným vozem je pak možné ujet až 32 km bez zapojení slalovacího motoru. Žádná ostrá jízda to ale nebude, ostatně výkon 34 koní nedosahuje ani toho, který měly kdysi k dispozici Škody 105. A Range Rover Sport je trochu jiná váhová kategorie. Celkový dojezd (zřejmě podobným stylem...) na jedno nabití a natankování by pak měl činit až 1 080 km, což při objemu palivové nádrže 88 litrů říká cosi o kombinované spotřebě okolo 8,5 litru nafty na 100 km.

Range_e se v plné parádě představí kde jinde než v Ženevě, kde stane vedle výjimečné edice Range Rover Autobiography Ultimate Edition. Tu jsme vám podrobněji představili již dříve.


Range_e: dieselový hybrid od Land Roveru - 1 - Land Rover Range_e 01Range_e: dieselový hybrid od Land Roveru - 2 - Land Rover Range_e 02Range_e: dieselový hybrid od Land Roveru - 3 - Land Rover Range_e 03Range_e: dieselový hybrid od Land Roveru - 4 - Land Rover Range_e 04
Range_e od Land Roveru

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše