Renault Duster: dost bylo hry na schovávanou

Možná to někteří příznivci Dacie neuslyší rádi, ale je faktem, že současné vozy této značky nemají co do techniky zrovna rumunské kořeny. Jde o variaci na starší Renaulty a jak vidno, někdy ani ne pořádnou variaci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Renault Duster: dost bylo hry na schovávanou

17.6.2011 | Petr Miler | 1 příspěvek

Renault Duster: dost bylo hry na schovávanou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Možná to někteří příznivci Dacie neuslyší rádi, ale je faktem, že současné vozy této značky nemají co do techniky zrovna rumunské kořeny. Jde o variaci na starší Renaulty a jak vidno, někdy ani ne pořádnou variaci.

Není nic nového, že Renault na některých trzích prodává modely jím vlastněné rumunské značky Dacia pod svým jménem. Je to logické, zatímco u nás má Dacia nějaký zvuk (třebaže pro každého ne zrovna dobrý), v takové Brazílii vědí o Dacii asi tolik co my o tamní miss z roku 2009. Je to zkrátka jiný svět a i když se v dnešní době zdá, že se celá Země díky komunikačním technologiím i levné dopravě značně „smrskla”, pořád má každý kontinent svá specifika, o která se zkrátka jinde nezajímají.

Ačkoli vozy jako Renault Logan jsou starým známým, pokud se nemýlíme, úspěšné SUV Duster se dosud svého „renaultího” provedení nedočkalo. Stalo se tak až tento týden na argentinském autosalonu v Buenos Aires, kde se právě Renault Duster představil tamnímu publiku.

Takto upravený vůz, který byl krom výměny loga jen lehce designově pozměněn (všimněte si jiné masky chladiče, nových kol z lehkých slitin, lehce pozměněna má být i palubní deska), se letos začne prodávat právě v Argentině a krátce na to se objeví i v Brazílii. Výroba nebude probíhat v Rumunsku, jak byste možná čekali, ale přímo v továrně Renaultu v brazilském městě Curitiba.

Co vůz nabídne po technické stránce zatím nevíme, oproti rumunskému provedení se ale má pochlubit vylepšeným systémem pohonu všech kol. Z uvolněných fotografií je také zřejmé, že o pohon se mj. postará nějaký dvoulitrový motor.

Na přiložených snímcích se můžete pokusit najít další specifika, pro úplnost přidáváme i snímky dřívějších „daciorenaultů”, které jsou v Jižní Americe též k mání.


Renault Duster: dost bylo hry na schovávanou - 1 - Renault Duster 01Renault Duster: dost bylo hry na schovávanou - 2 - Renault Duster 02
Renault Duster: dost bylo hry na schovávanou - 3 - Dacia - Renault 01Renault Duster: dost bylo hry na schovávanou - 4 - Dacia - Renault 02Renault Duster: dost bylo hry na schovávanou - 5 - Dacia - Renault 03Renault Duster: dost bylo hry na schovávanou - 6 - Dacia - Renault 04Renault Duster: dost bylo hry na schovávanou - 7 - Dacia - Renault 05Renault Duster: dost bylo hry na schovávanou - 8 - Dacia - Renault 06Renault Duster: dost bylo hry na schovávanou - 9 - Dacia - Renault 07
Renault Duster a jeho jihoameričtí bratři

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.