Renault Wind končí, za první pololetí se prodalo pouhých 216 kusů

Lidový roadster s nelidovou cenou končí po pouhých třech letech na trhu. V ČR jej už nějaký čas nekoupíte, možná poslední šancí je Francie.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Renault Wind končí, za první pololetí se prodalo pouhých 216 kusů

12.9.2013 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Renault Wind končí, za první pololetí se prodalo pouhých 216 kusů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Lidový roadster s nelidovou cenou končí po pouhých třech letech na trhu. V ČR jej už nějaký čas nekoupíte, možná poslední šancí je Francie.

Některé modely mají jepičí život, jakkoliv vypadají na počátku nadějně. Takovým příkladem je Renault Wind, tedy roadster, který měl jízdu se sluncem ve tváři zprostředkovat masám. Postaven byl na bázi modelu Twingo, čímž se otevírala cesta k levnému nákupu, zároveň však - s trochou nadsázky - přivážel techniku podobnou té, jíž užívalo Ferrari 575 Superamerica. Potenciál tu tedy rozhodně byl, ačkoliv pod kapotou to již tak vábné nebylo. O pohon se totiž starala pouze přeplňovaná jedna-dvojka nebo atmosférická jedna-šestka. Tedy ne zrovna potentní agregáty, i když na 1,2 tuny to stačilo.

Cena ovšem nakonec vylétla směrem k půl milionu, což odradilo prakticky všechny potenciální zákazníky. Již v prosinci 2011 tak Renault zarazil prodeje ve Velké Británii, kde se obvykle cokoli bez střechy prodává jak na běžícím pásu. A jak se zdá, tak ostatní státy postupně následovaly. V České republice si totiž již nový Wind oficiálně nekoupíte, v ceníku se objevuje jen ve Francii, je ale otázkou, do jaké míry to reflektuje jeho reálnou dostupnost. Podle magazínu Car and Driver totiž Carlos Ghosn rozhodl o jeho okamžitém konci.

Oficiálně zatím nic není potvrzené, všechna fakta tomu ale nasvědčují. Hlavně ta, která se týkají prodejnosti. Na základě reportu, který vydala sama automobilka, bylo totiž za první letošní pololetí vyexpedováno jen 216 exemplářů. Tedy o poznání méně než loni, kdy ve stejném období Renault prodal 1 210 kusů, což bylo též mimořádně nízké číslo. Držet tedy lidový kabriolet s nelidovou cenou dále v nabídce by bylo bláznovstvím, při tomto odbytu se to zkrátka nemůže vyplatit.


Renault Wind končí, za první pololetí se prodalo pouhých 216 kusů - 1 - renault_wind_test_-_2010_03Renault Wind končí, za první pololetí se prodalo pouhých 216 kusů - 2 - renault_wind_test_-_2010_04Renault Wind končí, za první pololetí se prodalo pouhých 216 kusů - 3 - renault_wind_test_-_2010_05Renault Wind končí, za první pololetí se prodalo pouhých 216 kusů - 4 - renault_wind_test_-_2010_06Renault Wind končí, za první pololetí se prodalo pouhých 216 kusů - 5 - renault_wind_test_-_2010_08Renault Wind končí, za první pololetí se prodalo pouhých 216 kusů - 6 - renault_wind_test_-_2010_17Renault Wind končí, za první pololetí se prodalo pouhých 216 kusů - 7 - renault_wind_test_-_2010_07
Renault Wind jsme ještě před třemi roky měli v testu. Nyní je s ním zřejmě amen

Zdroj: Car and Driver

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.