Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Revoluční elektromobil VW na prvních obrázcích, oslnivý design nečekejte
16.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Německá automobilka u svého přelomového modelu nechystá žádné designové výstřelky. Dojezd 400 km chce nabídnout za rozumnou cenu.
Novému elektrickému konceptu Volkswagenu jsme se podívali na zoubek před pár dny, kdy se ven dostaly informace z jeho interní prezentace. Nyní německá automobilka svůj přelomový model avizuje oficiálně, přičemž rýsovat se začíná především jeho design. Již z náznaků je přitom patrné, že k experimentům asijského typu nedojde, místo toho se hatchback bude držet konvenčních tvarů.
Můžeme samozřejmě namítnout, že jde opětovně o nudu a šeď, nicméně Němci chtějí oslovit davy a to by s designovými výstřelky možné nebylo. Kromě toho automobilka dodává, že v době příchodu do prodeje - tedy podle všeho v roce 2019 - by měla být výrazným způsobem zredukována cena baterií. To by mělo z novinky udělat konkurenceschopné zboží i pro stávající diesely.
Předpokládá se přitom dojezd okolo 400 kilometrů, což je podle Volkswagenu dostatečná porce na každodenní provoz. Za pomoci rychlodobíjení navíc budete mít k dispozici plnou kapacitu lithium-iontových baterií údajně už za 15 minut. K tomu se navíc přidává prostornější interiér než v současném Passatu, přestože zvenčí bude novinka menší než dnešní Golf. Navrch chce Volkswagen přihodit ještě 24hodinové připojení k internetu či individuální profil VW ID, který počítá s uložením veškerého nastavení. To pak budete moci přenášet pomocí klíčku či aplikace napříč různými vozy Volkswagenu.
Automobilka o autě hovoří jako o „svém novém vyslanci v automobilovém světě” nebo o „vozu stejně revolučním, jakým byl před dekádami Brouk”. Vše zní krásně, možná až moc - zda produkční verze vše slíbené dodrží, je zatím ve hvězdách.


Chystaný elektrický hatchback Volkswagenu se ukázal na prvních fotkách. Prozatím jde pouze o koncept


Interní prezentace vozu řešila spíše technické aspekty, vzhled vůbec
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Miliardáři s Bugatti schopnými zrychlit na 500 km/h za 20 s se sešli v zimním letovisku, jejich řádění na sněhu bere dech
včera
BMW za pár dnů definitivně skončí se svým dosavadním logem, srovnejte si ho s náhradou
30.1.2026
Absurdita moderních aut nezná mezí. Obyčejná výměna vzduchového filtru u Porsche Panamera je tak složitá, že musíte sundat půl přídě
28.1.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Také VW otáčí. Jeho hot hatche zůstanou spalovací, práci s motory prý zvládá zásadně lépe než BMW
před hodinou
Šéf největšího evropského autoklubu s okamžitou platnosti skončil, jeho šílená vyjádření přiměla už 60 tisíc lidí k odchodu
před 2 hodinami
Tohle monstrum je zbrusu nový motor V12 pro chystaný supersport. Jako z filmu Vetřelec vlastně nejen vypadá
před 4 hodinami
Šéf Audi přiznal, že sebrat modelu A4 jméno A4 byl omyl, je to ale jen třešinka na dortu chaotického jednání značky
před 5 hodinami
Nové Porsche mělo být jen elektrické, pak také spalovací, pak hlavně spalovací. Teď je prý elektrická verze v koši
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Přituhuje 02.03. 13:29 - Truck Daškam
- BMW Divize 02.03. 13:21 - Zajda
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 02.03. 13:19 - Předseda
- Politický koutek 02.03. 12:26 - mattonecz
- Výběr navigace do auta 02.03. 09:40 - ponchojustice
- Elektromobily a vse kolem nich 02.03. 00:19 - Zajda
- Fiat a vše kolem nich 02.02. 12:55 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 02.02. 11:19 - pavproch
