Řidič Fordu Fiesta dokázal zmizet policejnímu vrtulníku jako v Grand Theft Auto

Muž za volantem Fiesty namísto respektování výzvy k zastavení šlápl na plyn a odstartoval mnohahodinovou stíhací jízdu. Vrtulníku zmizel, policie po něm ale šla i jinými způsoby.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič Fordu Fiesta dokázal zmizet policejnímu vrtulníku jako v Grand Theft Auto

23.7.2020 | Petr Prokopec

Řidič Fordu Fiesta dokázal zmizet policejnímu vrtulníku jako v Grand Theft Auto

/

Foto: ABC7@Youtube

Muž za volantem Fiesty namísto respektování výzvy k zastavení šlápl na plyn a odstartoval mnohahodinovou stíhací jízdu. Vrtulníku zmizel, policie po něm ale šla i jinými způsoby.

Policejními honičkami Amerika doslova žije. Dáno je to i tím, že v novém světě jsou mnohem častějším jevem než v Evropě. Svádí k tomu mimo jiné tamní dálnice, které mnohým mohou připadat jako dokonalé únikové cesty. Jsou totiž široké a zdánlivě nekonečné, přičemž z nich snadno můžete sjet někam do pouště, kde vás ruka zákona již nikdy nenajde. Tak jako je tomu v mnoha videohrách typu Grand Theft Auto.

Něco podobného se nejspíše honilo v hlavě i majiteli Fordu Fiesta ST, který se nedávno nacházel v San Fernando Valley. Toho chtěla zastavit kalifornská policie, která měla podezření, že muž je pod vlivem návykových látek. K zákroku ale nedošlo, místo toho odstartovala více než dvouhodinová honička, během které došlo na jízdu v protisměru, skrze benzinku či parkoviště. A rovněž na rychlosti dosahující až 160 km/h.

Prakticky celou honičku sledovali i reportéři ABC7, jejichž se kvůli pravidlům letového provozu nacházel mnohem výše než policejní helikoptéra. Díky tomu můžeme vidět i to, jak řidič nejprve zkusil vrtulníku zmizet na parkovišti u obchodního centra, to mu ale nevyšlo. Nakonec ale využil nízké mlžného oparu z blízkého oceánu, které jsou pro oblast Los Angeles typické. Právě díky němu šofér Fordu vrtulníku zmizel, neboť strážci zákona byli kvůli bezpečnosti staženi.

Rychlý a zběsilý řidič nicméně i přesto skončil v poutech, policie si pro něj totiž došla v jeho domě v Rancho Palos Verdes. Zatím přitom nebylo vydáno žádné oficiální prohlášení, nicméně chování muže za volantem v mnohém potvrzovalo onu teorii o jízdě pod vlivem. Zatímco totiž chvílemi ujížděl šílenou rychlostí, vzápětí se bezmyšlenkovitě toulal po bulvárech a dokonce i dodržoval silniční pravidla.

Snad nejúsměvnější je ale ona scéna z parkoviště, na kterém se řidič Fordu chtěl policii ztratit tak jako ve filmech. To se mu nicméně nepovedlo, prakticky ihned totiž opět mohl sledovat blikající majáčky. Do budoucna jej ovšem čeká spíše výhled na mříže, neboť díky mnohahodinové honičce, která neskončila vyčerpáním nádrže, ale dočasným únikem, má na kontě hned několik vážných obvinění.


Řidič Fordu Fiesta dokázal zmizet policejnímu vrtulníku jako v Grand Theft Auto - 1 - Ford Fiesta ST 2020 policejni honicka videoscreen 01Řidič Fordu Fiesta dokázal zmizet policejnímu vrtulníku jako v Grand Theft Auto - 2 - Ford Fiesta ST 2020 policejni honicka videoscreen 02Řidič Fordu Fiesta dokázal zmizet policejnímu vrtulníku jako v Grand Theft Auto - 3 - Ford Fiesta ST 2020 policejni honicka videoscreen 03Řidič Fordu Fiesta dokázal zmizet policejnímu vrtulníku jako v Grand Theft Auto - 4 - Ford Fiesta ST 2020 policejni honicka videoscreen 04
Los Angeles má za sebou několikahodinovou policejní honičku s Fordem Fiesta ST. Jeho řidič dokázal zmizet i policejnímu vrtulníku, nakonec ale byl přesto dopaden. Foto: : ABC7@Youtube

Zdroj: ABC7@Youtube

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše