Řidič natočil popeláře, který nesmyslným krokem způsobil obří požár v Kalifornii

Bývá obtížné zjistit, co stálo na začátku velkých přírodních požárů, v tomto případě si to ale můžeme dokonce prohlédnout na videu. Popelář ve vystresované Kalifornii udělal něco, nad čím zůstává rozum stát.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič natočil popeláře, který nesmyslným krokem způsobil obří požár v Kalifornii

15.10.2019 | Mirek Mazal

Řidič natočil popeláře, který nesmyslným krokem způsobil obří požár v Kalifornii

/

Bývá obtížné zjistit, co stálo na začátku velkých přírodních požárů, v tomto případě si to ale můžeme dokonce prohlédnout na videu. Popelář ve vystresované Kalifornii udělal něco, nad čím zůstává rozum stát.

Velké požáry se do slunné Kalifornie vracejí skoro každý rok. Loni se při nich zrodil hrdina, za oběť jim ale také padla nejedna zajímavá sbírka aut. Smutných i veselejších následků bylo mnohem víc, většina z nich ale upadá v zapomnění, neboť oheň v Kalifornii už řádí zas.

Z domovů letos vyhnal přes sto tisíc lidí a konec řádění ohnivého živlu je prozatím v nedohlednu. Ne vždy se přijde na to, jak požár v konkrétní oblasti vznikl, vyskytnou se ale případy, kdy se dá na viníka ukázat prstem. Příkladem je shořelá vesnice, kde přišel o život minimálně jeden člověk a odkud se oheň rozšířil dále. Za vše může svým nepochopitelným počínáním řidič popelářského vozu.

Ukazuje na něj video Shawna Melvina, které zachycuje řidiče popelářského vozu, který zřejmě ve snaze zabránit zničení náklaďáku vysypal svůj hořící náklad vedle cesty. Melvin se podle vlastních slov snažil přimět popeláře odjet na bezpečnější místo - prý mu dokonce říkal, ať náklad klidně vyklopí na dálnici, jen ať ho nenechává tady, ale marně. Řidič se zřejmě. lekl počínajícího požáru nákladového prostoru a zapomněl použít zdravý rozum. Náklad tak nechal na vyprahlém poli, které záhy vzplálo.

Oheň z odpadků se rozšířil přes vyschlou vegetaci do nedaleké obce, kde vysoké plameny pohltily desítky domů a šířily se dál. V době, kdy je v místech dokonce vypínán přívod elektřiny jen proto, aby nemohlo dojít k nežádoucím zkratům, je až absurdní, že je jeden z obřích požárů založen tak riskantním postupem.

V Kalifornii v poslední době řádilo asi 275 požárů, zdokumentovaná zápalná akce kouřícího sběrného odpadu je jen smutný dílek skládačky téměř každoročního trápení západního pobřeží USA. Nedobrovolný žhář zatím není obviněn, policie ale zkoumá jeho zavinění i odpovědnost firmy, která jej zaměstnává.


Řidič natočil popeláře, který nesmyslným krokem způsobil obří požár v Kalifornii - 1 - Popelar ktery zpusobil pozar USA 01Řidič natočil popeláře, který nesmyslným krokem způsobil obří požár v Kalifornii - 2 - Popelar ktery zpusobil pozar USA 02Řidič natočil popeláře, který nesmyslným krokem způsobil obří požár v Kalifornii - 3 - Popelar ktery zpusobil pozar USA 03Řidič natočil popeláře, který nesmyslným krokem způsobil obří požár v Kalifornii - 4 - Popelar ktery zpusobil pozar USA 04Řidič natočil popeláře, který nesmyslným krokem způsobil obří požár v Kalifornii - 5 - Popelar ktery zpusobil pozar USA 05Řidič natočil popeláře, který nesmyslným krokem způsobil obří požár v Kalifornii - 6 - Popelar ktery zpusobil pozar USA 06
Popelářský vůz způsobil jeden z řady obřích požárů v Kalifornii naprosto nesmyslným krokem

Řidič natočil popeláře, který nesmyslným krokem způsobil obří požár v Kalifornii - 7 - Popelar zpusobil pozar USA foto 07Řidič natočil popeláře, který nesmyslným krokem způsobil obří požár v Kalifornii - 8 - Popelar zpusobil pozar USA foto 08Řidič natočil popeláře, který nesmyslným krokem způsobil obří požár v Kalifornii - 9 - Popelar zpusobil pozar USA foto 09Řidič natočil popeláře, který nesmyslným krokem způsobil obří požár v Kalifornii - 10 - Popelar zpusobil pozar USA foto 10
Kalifornie ani letos neunikla ohnivému peklu

Zdroje: Shawn Melvin@Facebook, ABC7@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše