Řidič nesmyslně upraveného Golfu si během chvíle zničil auto, málem uvízl v křižovatce

Nevšední Golf na pohled dokáže zaujmout, to je ale asi tak všechno. S absurdním snížením i odklonem kol nebyl s to ani sjet stoupání.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič nesmyslně upraveného Golfu si během chvíle zničil auto, málem uvízl v křižovatce

13.1.2020 | Mirek Mazal

Řidič nesmyslně upraveného Golfu si během chvíle zničil auto, málem uvízl v křižovatce

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nevšední Golf na pohled dokáže zaujmout, to je ale asi tak všechno. S absurdním snížením i odklonem kol nebyl s to ani sjet stoupání.

Svět výstředních vzhledových úprav aut funguje podle vlastních pravidel, která mohou být racionálně uvažujícímu člověku nesrozumitelná. Smyslem je hlavně zaujmout na pohled, a to bez ohledu na to, zda upravený vůz funguje a nebo ne. Odstrašujícím příkladem budiž absurdně modifikovaný VW Golf opatřený z videa níže.

V sériovém provedení schopná verze GTI prošla rukama člověka, který vyváženému vozu dopřál vzduchový podvozek s nastavitelnou světlou výškou a odklony kol. Podlaha hatchbacku šla k zemi a abnormálně velké disky zaujaly pozici písmena A. Neobvykle vylomená kola sotva hoblují silnici zbytkem nízkoprofilové pneumatiky, ale mezi svými je výtvor jistě špičkovým dílem.

Domnělá krása ovšem přináší oběti pro praktické využití, Volkswagen na jedné z kalifornských křižovatek ukázal limity pomalu vylomených kol a přehnaného snížení podvozku. Řidič burácejícího přízraku couval z prudkého kopce, při pokusu zatočit do kolmé ulice chytl koncovkou výfuku a velká roura se zamáčkla do zadního nárazníku, který taktéž rohem ohobloval asfaltový povrch. Auto málem uvízlo na hraně spoje dvou komunikací a ač nakonec bylo s to místo opustit, bez bolavých ran se to neobešlo.

Těžko vůbec chápat, co řidič na tomto místě nacvičoval - kola s takto negativním odklonem se starají jen o minimální styčnou plochu s vozovkou a snížení je tak extrémní, že by pod autem neprošla snad ani karavana mravenců. Podvozek by měl být nastavitelný, takže je otázkou, proč dotyčný s autem v tomto stavu vůbec jel. Možná se něco pokazilo a nebo zapomněl, v jakém nastavení zrovna má podvozek. Tak či onak těžko hledat trapnější projev kontraproduktivního tuningu, podívejte se na to sami.


Řidič nesmyslně upraveného Golfu si během chvíle zničil auto, málem uvízl v křižovatce - 1 - Upraveny Golf GTI odrel vyfuk i naraznik foto 01Řidič nesmyslně upraveného Golfu si během chvíle zničil auto, málem uvízl v křižovatce - 2 - Upraveny Golf GTI odrel vyfuk i naraznik foto 02Řidič nesmyslně upraveného Golfu si během chvíle zničil auto, málem uvízl v křižovatce - 3 - Upraveny Golf GTI odrel vyfuk i naraznik foto 03Řidič nesmyslně upraveného Golfu si během chvíle zničil auto, málem uvízl v křižovatce - 4 - Upraveny Golf GTI odrel vyfuk i naraznik foto 04Řidič nesmyslně upraveného Golfu si během chvíle zničil auto, málem uvízl v křižovatce - 5 - Upraveny Golf GTI odrel vyfuk i naraznik foto 05Řidič nesmyslně upraveného Golfu si během chvíle zničil auto, málem uvízl v křižovatce - 6 - Upraveny Golf GTI odrel vyfuk i naraznik foto 06
Řidič nesmyslně upraveného Golfu si během chvíle zničil auto, málem uvízl v křižovatce - 7 - Upraveny Golf GTI odrel vyfuk i naraznik foto 07Řidič nesmyslně upraveného Golfu si během chvíle zničil auto, málem uvízl v křižovatce - 8 - Upraveny Golf GTI odrel vyfuk i naraznik foto 08Řidič nesmyslně upraveného Golfu si během chvíle zničil auto, málem uvízl v křižovatce - 9 - Upraveny Golf GTI odrel vyfuk i naraznik foto 09Řidič nesmyslně upraveného Golfu si během chvíle zničil auto, málem uvízl v křižovatce - 10 - Upraveny Golf GTI odrel vyfuk i naraznik foto 10Řidič nesmyslně upraveného Golfu si během chvíle zničil auto, málem uvízl v křižovatce - 11 - Upraveny Golf GTI odrel vyfuk i naraznik foto 11Řidič nesmyslně upraveného Golfu si během chvíle zničil auto, málem uvízl v křižovatce - 12 - Upraveny Golf GTI odrel vyfuk i naraznik foto 12
Trápení řidiče absurdně upraveného Golfu odnesl vůz poškozeným nárazníkem i výfukem, u majitele jistě dostalo pár šrámů jeho sebevědomí

@cculturee

roketbony #xyzbca #fyp #static

original sound - gucci.cologne

Zdroj: Cculturee@Tik tok

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.