Řidiče SUV trápí kámen u silnice, připomíná jednu ze slabin těchto aut

Říká se, že mezi přednosti sportovně užitkových aut patří lepší výhled z nich. Do dáli možná, bezprostřední okolí vozu je ale pro řidiče prakticky neviditelné.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidiče SUV trápí kámen u silnice, připomíná jednu ze slabin těchto aut

6.11.2019 | Mirek Mazal

Řidiče SUV trápí kámen u silnice, připomíná jednu ze slabin těchto aut

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Říká se, že mezi přednosti sportovně užitkových aut patří lepší výhled z nich. Do dáli možná, bezprostřední okolí vozu je ale pro řidiče prakticky neviditelné.

Balvan na parkovišti obchodního centra v Nebrasce se stal nechtěnou místní celebritou. Může za to zástup řidičů SUV, kteří překážku nezaregistrují, jsou schopni ji trefit a uvíznout na ni. Velký kámen je u vjezdu položen právě proto, aby lidé za volantem velkých aut nepřejížděli přes obrubník a devastovali travnatou plochu, stará se ale zatím o více škody než užitku.

Přírodní bariéra trápí hlavně řidiče výše položených vozů proto, že z nich bezprostřední okolí auta není vidět. Zmínky o lepším výhledu z SUV jsou sice pravdivé, platí to ale spíše o možnosti vidět do větší vzdálenosti přes jiná auta, ne prostor hned vedle toho vašeho. Proto například britský Land Rover využívá kamer ke zviditelnění okolí, jiná cesta vzhledem k fyzickým proporcím vozů není možná.

Něco takového má ale daleko k většímu rozšíření, a tak se bourá a bourá. Odtahová služba musí vysvobozovat zaseknutá auta několikrát měsíčně, od poloviny léta je evidováno tucet případů. Místní občan Brendon Worshek napočítal rekordní počet řidičů se špatným odhadem, obávaná překážka trestala i tři dny po sobě. Scénář je vždy stejný - řidiči SUV nestačí cesta, desorientovaný najede na obrubní a auto naskočí na balvan.

Než se balvan dostal na své současné místo, lidé běžně jezdili přes trávu, která trpěla pod koly rozměrných aut. Ta se nyní neděje, nejsme si ale jisti, jestli lze výsledný efekt vnímat pozitivně. Provozovatel obchodního centra jej tak ale nejspíše chápe - balvan se postaral o jeho slušné zviditelnění.


Řidiče SUV trápí kámen u silnice, připomíná jednu ze slabin těchto aut - 1 - Americane trefuji kamen u vjezdu na parkoviste 01Řidiče SUV trápí kámen u silnice, připomíná jednu ze slabin těchto aut - 2 - Americane trefuji kamen u vjezdu na parkoviste 02Řidiče SUV trápí kámen u silnice, připomíná jednu ze slabin těchto aut - 3 - Americane trefuji kamen u vjezdu na parkoviste 03Řidiče SUV trápí kámen u silnice, připomíná jednu ze slabin těchto aut - 4 - Americane trefuji kamen u vjezdu na parkoviste 04Řidiče SUV trápí kámen u silnice, připomíná jednu ze slabin těchto aut - 5 - Americane trefuji kamen u vjezdu na parkoviste 05Řidiče SUV trápí kámen u silnice, připomíná jednu ze slabin těchto aut - 6 - Americane trefuji kamen u vjezdu na parkoviste 06Řidiče SUV trápí kámen u silnice, připomíná jednu ze slabin těchto aut - 7 - Americane trefuji kamen u vjezdu na parkoviste 07Řidiče SUV trápí kámen u silnice, připomíná jednu ze slabin těchto aut - 8 - Americane trefuji kamen u vjezdu na parkoviste 08Řidiče SUV trápí kámen u silnice, připomíná jednu ze slabin těchto aut - 9 - Americane trefuji kamen u vjezdu na parkoviste 09
Američané mají rádi SUV ještě více než Evropané, u tohoto obchodního centra na vlastní kůži okouší jednu z jejich nevýhod

Zdroj: NewsWatch 7@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše