Romeo Ferraris Abarth Cinquone Stradale: drsný Fiat 500 za dva miliony

Italský tuber Romeo Ferraris se řídí mottem „výkon na požádání“ a ve své práci se rozhodně neomezuje. Jeho malá pětistovka má 300 koní a vypadá jako rekvizita z natáčení hvězdných válek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Romeo Ferraris Abarth Cinquone Stradale: drsný Fiat 500 za dva miliony

9.10.2011 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Romeo Ferraris Abarth Cinquone Stradale: drsný Fiat 500 za dva miliony

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Italský tuber Romeo Ferraris se řídí mottem „výkon na požádání“ a ve své práci se rozhodně neomezuje. Jeho malá pětistovka má 300 koní a vypadá jako rekvizita z natáčení hvězdných válek.

Původně to byl Abarth 500, který může mít s paketem esseesse až 180 koní. Teď díky ohromnému body kitu vypadá jako helma Darth Vadera doplněná světly, difuzorem, dvěma centrálními koncovkami výfuku a decentním spoilerem prodlužujícím střechu. Vlastně by to byla docela směšná karikatura Fiatu, kdyby se ovšem pod přední kapotou neukrývala přeplňovaná čtrnáctistovka s výkonem vyšponovaným na 300 koní.

Italové toho na svých stránkách zatím moc neprozradili, ale domácím médiím se podařilo zjistit, že tato kreace by měla mít cenovku kolem 80 tisíc eur (cirka dva miliony korun), což z tohoto vozu dělá patrně nejdražší pro běžné silnice schválenou pětistovku na světě. Stroj vychází z ryze závodního speciálu postaveného pro vytrvalostní podnik - šestihodinovku na okruhu Vallelunga. Oproti sériovému vozu dostal větší turbo, mezichladiče, kompletně nový výfukový systém s metalickými katalyzátory a přeprogramovanou řídicí jednotku.

Interiér se rovněž nechal inspirovat světem závodních aut. Najdete tu karbonové panely, čtyřbodové bezpečnostní pásy OMP, dvě alcantarou čalouněné skořepiny, stejným materiálem potažený volant i horní část palubní desky, prázdné místo po zadních sedačkách částečně zaplněné bezpečnostním rámem, hasicím systémem a dvojicí závodních helem. Na bližší technické parametry a naměřená čísla se zatím čeká, proslýchá se jen, že auto by mělo mít hmotnost těsně nad tunou. Více snad budeme vědět po tomto víkendu, kdy měl být Abarth Cinquone Stradale oficiálně představen.


Romeo Ferraris Abarth Cinquone Stradale: drsný Fiat 500 za dva miliony - 1 - Romeo Ferraris 500 Stradale 01Romeo Ferraris Abarth Cinquone Stradale: drsný Fiat 500 za dva miliony - 2 - Romeo Ferraris 500 Stradale 02Romeo Ferraris Abarth Cinquone Stradale: drsný Fiat 500 za dva miliony - 3 - Romeo Ferraris 500 Stradale 03Romeo Ferraris Abarth Cinquone Stradale: drsný Fiat 500 za dva miliony - 4 - Romeo Ferraris 500 Stradale 04Romeo Ferraris Abarth Cinquone Stradale: drsný Fiat 500 za dva miliony - 5 - Romeo Ferraris 500 Stradale 05Romeo Ferraris Abarth Cinquone Stradale: drsný Fiat 500 za dva miliony - 6 - Romeo Ferraris 500 Stradale 06Romeo Ferraris Abarth Cinquone Stradale: drsný Fiat 500 za dva miliony - 7 - Romeo Ferraris 500 Stradale 07Romeo Ferraris Abarth Cinquone Stradale: drsný Fiat 500 za dva miliony - 8 - Romeo Ferraris 500 Stradale 08Romeo Ferraris Abarth Cinquone Stradale: drsný Fiat 500 za dva miliony - 9 - Romeo Ferraris 500 Stradale 09
Abarth 500 od Romeo Ferraris má mít oficiální posvěcení a může jezdit na běžných silnicích

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.