Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Ruský taxikář zjistil, proč není chytré odbočovat doprava z nejlevějšího pruhu (video)
11.10.2014 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Drožkař to měl spočítané dobře - chtěl ušetřit čas tím, že všechny předjede úplně vlevo. Jenže ho nenapadlo, že někdo může to samé dělat úplně vpravo.
Ruské silnice jsou zkrátka divoké místo a kdo to nevede v patrnosti, se zlou se potáže. Od řidiče taxíku byste čekali, že bude všechno možné, jen ne naivní, ten zachycený na přiloženém videu ale naivní byl. Myslel si, že je tím největším borcem v okolí, na stejném místě a ve stejnou dobu se ale našel ještě jeden.
Situaci můžeme sledovat z pozice přímo nezúčastněného vozu, který se bůh ví proč „šnečil” ve středním pruhu tříproudé silnice. Možná jel tak, jak jak měl, jenže byli tu ještě dva lidé, kteří jeli rychleji. Zmiňovaný taxikář se jej rozhodl objet zleva a pak zabočit doprava. Bývalo by mu to vyšlo, jenže v úplně pravém pruhu byl jiný řidič, který podobně rychle všechno objížděl „spodem”. Mimochodem ve Škodě Octavia III.
Těžko říci, čí vina to byla především, hned několik lidí dělalo, co nemělo. Buď jak buď, odnesli to oba rychlíci, kteří se v pravém pruhu srazili. Podařilo se jim to ale tak nešťastně, že s sebou vzali ještě zcela nevinného řidiče, který přijížděl z vedlejší. Poučení je na každý pád jasné - doprava je lepší odbočovat... zprava.
Zdroj: Carscoops
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Už se ví, kolik musel nizozemský miliardář zaplatit za unikání Bugatti „Mlha”, postavili ho jen pro něj
dnesFascinující, kdysi zaříznutý turbínový supersport nakonec vyjel na silnice, sám jeho autor ho dokončil a ukázal v akci
15.8.2025Hasiči ani záchranáři nechápou, jak mohl někdo z této nehody vyváznout až do té míry, že beze stopy zmizel z místa
14.8.2025
Nejnovější články
Ojeté elektromobily propadají u německých STK, jeden je dokonce nejhorší ze všech aut
před 8 hodinamiPosedlost VW nezná mezí. Firma je prý „na správné cestě”, jubileum slaví s pomocí auta, kterému zakázali vstup do USA
před 9 hodinamiElektromobily přišly o další umělou a vpravdě nesmyslnou výhodu, jejich koupě dává ještě menší smysl
před 11 hodinamiUž se ví, kolik musel nizozemský miliardář zaplatit za unikání Bugatti „Mlha”, postavili ho jen pro něj
dnesVW zkouší okouzlit zákazníky tím, že je nechá každý měsíc znovu platit za výkon, který jim už jednou prodal z výroby
dnes
Živá témata na fóru
- Onboard videa 08.17. 21:20 - M.Z.
- Právní oříšky v dopravě a jejich řešení 08.17. 21:09 - petr_riha
- S větrem ve vlasech.... 08.17. 14:32 - pavproch
- Hlavní silnice v zahraničí 08.17. 06:37 - petr_riha
- Sraz AutoForařů na Nurburgring Nordschleife 08.16. 19:59 - Vrooom
- Rychlodotazy 08.16. 09:35 - řidičBOB
- Politický koutek 08.15. 07:19 - řidičBOB
- Lampárna (stěžovatelna) 08.15. 06:59 - řidičBOB