Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Saab musel na chvíli zastavit výrobu kvůli nespokojeným dodavatelům, finanční potíže ale popírá
31.3.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Se Saabem to už pár let nevypadá zrovna růžově a i pokud je dnes na správné cestě k růstu, bude ještě dlouho trvat, než se vrátí do bezvadné kondice. Svědčí o tom také poslední události.
Automobilka Saab musela v uplynulých dnech na několik hodin zastavit výrobu. Důvodem byl fakt, že ji někteří dodavatelé odmítali dodat objednané zboží kvůli neuhrazeným závazkům. Podle informací švédské asociace dodavatelů pro automobilový průmysl (KFG) nedostalo s koncem minulého týdne hned několik partnerů Saabu zaplaceno za své dodávky a situaci se rozhodli řešit nátlakem. Podle šéfa KFG byli někteří z členů asociace doslova naštvaní.
Ačkoli takový stav svědčí o problémech Saabu s jeho schopností hradit své závazky, mluvčí firmy podobné potíže popřel a situaci označil za pouhý projev probíhajících jednání s dodavateli o úpravě platebních podmínek. „Saab Automobile má dostatečné prostředky pro zajištění aktuální potřeby likvidity z existujících a dále dostupných zdrojů,” stojí ve středečním prohlášení Saabu. Firma prý krom toho dále pracuje na dlouhodobých řešeních, která povedou k posílení jeho finanční pozice a zlepšení kapitálové struktury.
Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet dále. Nepochybujeme o tom, že Saab není v lehké situaci, jeho nejnovější model 9-5 a další plány ale působí slibně a věříme, že švédská klasika zůstane „naživu”.






Saab se nedávno předvedl zajímavým konceptem Phoenix, nyní se v médiích objevuje v trochu méně pozitivních souvislostech
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Poslední sbohem: Pět ostrých kompaktů se spalovacími motory si to rozdalo ve sprintu, dva z nich hrají svou vlastní ligu
5.8.2025BMW stvořilo nejrychlejší kombík Severní smyčky Nürburgingu, okruhem se prohnal jako černý přízrak
4.8.2025Max Verstappen osedlal nejbrutálnější Ford dneška, ani zkušený moderátor Top Gearu jeho jízdu chvílemi „nedával”
2.8.2025
Nové na MotoForum.cz
- Jezdci MotoGP od Ducati testovali na Balaton Ringu včera 20:00
- Superbike: Za jakých podmínek může zůstat Bautista u Ducati Aruba.it. včera 12:00
- Nový rekord Locatelliho v Suzuce 5.8.2025
- Rozhodnutí IRRC se u mnohých setkává s nepochopením 4.8.2025
- Oficiálně Moto2: MSi Racing se loučí s Ericem Fernandezem a představuje Unaie Orradreho 4.8.2025
Nejnovější články
Němci vzali Erdoganovu pýchu s zkusili s ní ujet 2 000 km z Turecka do Německa. Takto dopadli
před 9 hodinamiBezpečnost moderních SUV je fikce. Spousta lidí už z nich ani pořádně nevidí na cestu
před 11 hodinamiHonda Civic pro EU dostala facelift. Její fiasko nemá šanci zvrátit, leda by ji tuningové firmy začaly předělávat na BMW 3
včeraAni 40 modelů není dost. Mercedes brzy odhalí hned 18 dalších novinek, chce jimi zachránit upadající prodeje
včeraAudi dál upadá. Po kolapsu zisků sáhlo dealerům na marže, přinese to další zdražení a další propady
včera
Živá témata na fóru
- S větrem ve vlasech.... 08.06. 15:37 - pavproch
- Detektory policejních radarů 08.06. 11:58 - pavproch
- Rychlodotazy 08.06. 10:15 - řidičBOB
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 08.06. 09:55 - řidičBOB
- Mercedes - auto pro masy 08.05. 20:38 - řidičBOB
- Octavia Scout 1.8TSi, 2010, 260kkm 08.05. 15:14 - pavproch
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 08.05. 09:07 - řidičBOB
- Politický koutek 08.04. 19:59 - M.Z.