Seat Ibiza 2012: máme první fotky interiéru po faceliftu

Pár týdnů před světovou ženevskou premiérou zbavujeme faceliftovanou Ibizu posledního velkého tajemství - nabízíme vám pohled do interiéru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Seat Ibiza 2012: máme první fotky interiéru po faceliftu

19.1.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Seat Ibiza 2012: máme první fotky interiéru po faceliftu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pár týdnů před světovou ženevskou premiérou zbavujeme faceliftovanou Ibizu posledního velkého tajemství - nabízíme vám pohled do interiéru.

Současná generace Seatu Ibiza byla představena v květnu 2008. Pokud průměrná životnost vozu činí šest let a facelift bývá obvykle odhalen po čtyřech, světová premiéra modernizované „španělské Fabie” bez dlouhého počítání vychází plus mínus na Ženevu. Té se patrně i dočkáme, premiéra to už ale v pravém slova smyslu nebude.

Podoba přepracovaného vozu je díky pohotovému svědkovi focení katalogových obrázků ve Spojených státech známá už od začátku prosince loňského roku. A když pak utekly další záběry, automobilka před týdnem rezignovala a zveřejnila první oficiální sérii fotek. Ne však definitivně. Zřejmě aby z původního tajemství zůstala ukryta alespoň špetka, vystavili Španělé na svých stránkách pouze šest fotografií, z toho celkem interiérových v počtu nula kusů. Abychom toto jejich nedopatření napravili, nabízíme vám pár kousků z naší zahrádky.

Když se na „nový” interiér zadíváte, je poněkud nepochopitelné, co je zde ještě k utajování. Na první pohled je totiž kabina naprosto identická s vozem představeným v roce 2008. Dokonce i na druhý. Třetí... A pak si možná při přímém srovnání všimnete těch pár odlišností. Abyste nemuseli hledat, tak v oblíbené dětské hře najdi pět rozdílů jsme objevili jinou grafiku a font budíků přístrojového štítu.

Druhou drobnost objevíte při zkoumání tlačítek automatické klimatizace. Původní vypadala tak trochu jako plovoucí, nyní jsou zapuštěná souběžně se zbytkem čelní stěny panelu. Drobně upravený se zdá být rovněž volant, na němž se (na dvou horizontálních ramenech) objevilo trochu více chromovaného plastu. Z některých úhlů se kromě toho zdá, že by mohla být mírně jiná i povrchová struktura panelů, ale to může být i způsobeno sníženou kvalitou obrázků. Ale i kdyby, faceliftovaná Ibiza momentálně už nemá čím ohromit, takže otázka teď zní, na co čeká Seat...

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Seat Ibiza 2012: máme první fotky interiéru po faceliftu - 1 - Seat Ibiza facelift interier 01Seat Ibiza 2012: máme první fotky interiéru po faceliftu - 2 - Seat Ibiza facelift interier 02Seat Ibiza 2012: máme první fotky interiéru po faceliftu - 3 - Seat Ibiza facelift interier 03Seat Ibiza 2012: máme první fotky interiéru po faceliftu - 4 - Seat Ibiza facelift interier 04Seat Ibiza 2012: máme první fotky interiéru po faceliftu - 5 - Seat Ibiza facelift interier 05Seat Ibiza 2012: máme první fotky interiéru po faceliftu - 6 - Seat Ibiza facelift interier 06
Při hledání rozdílů mezi původním a tímto interiérem doporučujeme hodně trpělivesti

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.