Seat Ibiza 2012: LEDový facelift přistižen bez špetky maskování

Seat si myslel, že když katalogové fotky faceliftované Ibizy pořídí v USA, nikdo si ničeho nevšimne. To se mýlil a vůz má nyní předčasně po premiéře.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Seat Ibiza 2012: LEDový facelift přistižen bez špetky maskování

8.12.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Seat Ibiza 2012: LEDový facelift přistižen bez špetky maskování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Seat si myslel, že když katalogové fotky faceliftované Ibizy pořídí v USA, nikdo si ničeho nevšimne. To se mýlil a vůz má nyní předčasně po premiéře.

Pokud chcete potají pořídit oficiální snímky již připraveného nového nebo omlazeného modelu ještě před jeho veřejnou premiérou, je to vcelku náročný úkol. Stále více automobilek (proslulý je tím nyní hlavně Volkswagen, podívejte se třeba na jeho fotky konceptu Cross Coupe) tak veškeré „předpremiérové” fotky dělá ve studiu a auto pak zasazuje do rozličných scenérií, ve kterých se auto ve skutečnosti nikdy neobjevilo. U firem jako Volkswagen je to ale pochopitelné, jde o globální značku a většinu jeho vozů zná každý trochu lépe informovaný člověk na celém světě. Seat ale působí hlavně v Evropě, a tak si myslel, že když své faceliftované mini Ibiza nafotí v prostředí jednoho z amerických měst, obejde se to bez publicity. Jaký omyl.

Těžko říci, jestli autor přiložených snímků věděl, co svým mobilem fotí, nebo se mu okolnosti děje zdály být podezřelé a raději si je zvěčnil (asi nebyl nejchytřejší nápad nechat vozy před focením kýžených záběrů částečně zakryté...), faktem ale je, že ve správný okamžik přistihl bez špetky maskování Seat Ibiza faceliftovaný pro rok 2012. A dokonce jej zvládl nafotit i zevnitř.

Pokud si pořízené snímky srovnáte třeba s dřívějšími záběry Ibizy FR, seznáte, že vůz dostane hlavně nový přední nárazník. Jeho spodní, kosodelníkový přívod vzduchu k chladiči je nyní otočený vzhůru nohama a také prostor pro mlhová světla i samotné mlhovky jsou odlišné. Nejviditelnější změnou je ovšem úprava hlavních světlometů, která dostala výrazný pás z LED pro denní svícení. Brzy snad na trhu nebude jediný vůz, který by tento prvek neměl...

Viditelný zbytek karoserie základní verze se zdá být totožný (čekejme ale doplněnou nabídku kol z lehkých slitin a upravený zadní nárazník i světla, ta jsou ostatně částečně vidět na zbylých fotkách) a také z nepříliš kvalitního snímku vnitřku se nezdá, že by doznal dramatických změn. I zde ale lze očekávat upravenou paletu čalounění a obložení palubní desky.

Kdy by se faceliftovaná Ibiza mohla představit světu zatím nevíme, je ale docela dobře možné, že si na její premiéru budeme muset počkat až na březnový autosalon v Ženevě. Katalogové fotky jsou někdy pořizovány s velkým předstihem...


Seat Ibiza 2012: LEDový facelift přistižen bez špetky maskování - 1 - Seat Ibiza 2012 facelift spy lepsi 01Seat Ibiza 2012: LEDový facelift přistižen bez špetky maskování - 2 - Seat Ibiza 2012 facelift spy lepsi 02Seat Ibiza 2012: LEDový facelift přistižen bez špetky maskování - 3 - Seat Ibiza 2012 facelift spy lepsi 03Seat Ibiza 2012: LEDový facelift přistižen bez špetky maskování - 4 - Seat Ibiza 2012 facelift spy lepsi 04
Faceliftovaná Ibiza nás svým vzhledem už nepřekvapí

Zdroj: Joke for Blog

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.