Seat Leon FR 2013 poprvé nafocen v ulicích, v reálu mu to sluší

Nový Leon má už měsíc po premiéře a možná si na něj pro jeho poněkud „ibizoidní” vzhled ani nevzpomenete. Mohla by to být chyba.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Seat Leon FR 2013 poprvé nafocen v ulicích, v reálu mu to sluší

27.8.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Seat Leon FR 2013 poprvé nafocen v ulicích, v reálu mu to sluší

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nový Leon má už měsíc po premiéře a možná si na něj pro jeho poněkud „ibizoidní” vzhled ani nevzpomenete. Mohla by to být chyba.

Stejně jako dobrá polovina letošních automobilových novinek byl i nový Seat Leon odhalen únikem oficiálních fotek. Autenticitě těchto snímků ale velká část lidí zprvu nechtěla uvěřit, vůz totiž vypadal velmi podobně jako faceliftovaná Ibiza. Pozdější oficiální odhalení ale ukázalo, že velkou invencí se Španělé opravdu neblýskli, auto jsme konec konců nazvali „Ibizou na steroidech”.

Vůz jsme poté mohli vidět i na videu a nakonec i první fotka základní verze z ulice proběhla éterem. Nový Leon na nás ani tehdy nezapůsobil jiným dojmem, teď se ale kolegům z seatfansclub.com podařilo získat pár snímků verze FR pořízených při focení katalogu nového Leonu v ulucích Barcelony. A máme pocit, že na nich nepůsobí tak fádně a nenápaditě jako na prvních záběrech ze studia.

Z nových pohledů na příď i záď nezkreslených jakýmkoli úpravami ve Photoshopu se totiž zdá, že Španělé novince nadělili o poznání ostřejší linie než Ibize a i když základní idea designu zůstává velmi podobné, nezdá se nám nový Leon tak nezajímavý. Mohlo by to být také vyšperkovanou verzí FR, jenže i tu jsme už mohli vidět na oficiálních fotkách a tak dobrý dojem stejně neudělala.

Třeba to uvidíte jinak, podle nás by se ale Leon 2013 „in natura” měl líbit více, než se napoprvé zdálo. Jestli tomu tak skutečně bude uvidíme nejpozději v Paříži, do té doby si zřejmě budeme muset vystačit s těmito a podobnými „živými” záběry, popř. se spekulativními ilustracemi budoucích verzí.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Seat Leon FR 2013 poprvé nafocen v ulicích, v reálu mu to sluší - 1 - Seat Leon FR 2013 zive Barcelona 01Seat Leon FR 2013 poprvé nafocen v ulicích, v reálu mu to sluší - 2 - Seat Leon FR 2013 zive Barcelona 02Seat Leon FR 2013 poprvé nafocen v ulicích, v reálu mu to sluší - 3 - Seat Leon FR 2013 zive Barcelona 03Seat Leon FR 2013 poprvé nafocen v ulicích, v reálu mu to sluší - 4 - Seat Leon FR 2013 zive Barcelona 04Seat Leon FR 2013 poprvé nafocen v ulicích, v reálu mu to sluší - 5 - Seat Leon FR 2013 zive Barcelona 05Seat Leon FR 2013 poprvé nafocen v ulicích, v reálu mu to sluší - 6 - Seat Leon FR 2013 zive Barcelona 06
Nový Leon FR naživo v ulicích Barcelony. Zdá se nám zajímavější neź na oficiálních studiových fotkách

Zdroj: Seat Fan Club

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše