Seat Leon ST a SC 2013: bude i třídvířko a kombi (+ ilustrace)

O třídveřové variantě nového Leonu a kombíku ST se mluví jako o hotové věci. Tušíme i jak by mohla vypadat vůbec nejsportovnější verze Cupra R.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Seat Leon ST a SC 2013: bude i třídvířko a kombi (+ ilustrace)

23.7.2012 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Seat Leon ST a SC 2013: bude i třídvířko a kombi (+ ilustrace)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

O třídveřové variantě nového Leonu a kombíku ST se mluví jako o hotové věci. Tušíme i jak by mohla vypadat vůbec nejsportovnější verze Cupra R.

Nový třídveřový Leon v odstínu zralého kiwi vypadá hodně realisticky, ale tento konkrétní kousek zatím vznikl pouze v počítači realisticky přemýšlejícího počítačového grafika. Design automobilu vznikl spojením nedávno docela překvapivě představeného pětidveřového hatchbacku a některých stylistických prvků více než dva roky staré studie IBE.

Třídveřový vůz ponese po vzoru Ibizy označení SC, tedy Sport Coupe a podle britského magazínu Autocar jej Seat hodlá prezentovat „s definitivní platností jako kupé“. Jestli na poněkud nucený pokus o vylepšení image Leonu přistoupíte či nikoli, není zase moc důležité. SC sice opět nebude mít daleko ke křivkám stejně pojmenované Ibizy, ale jako důstojný sourozenec Volkswagenu Scirocco asi vypadá.

Autor návrhu Khalil Bouguerra označil svůj výtvor písmenem R, čímž chtěl naznačit, že nějak takto by mohla vypadat špičková verze Cupra R. Pokud tento stroj opravdu dorazí, dá se předpokládat, že se pod jeho přední kapotou objeví i dosud nejsilnější pohonná jednotka výběhového Leonu, dvoulitrové TSI s výkonem okolo 270 koní.

Nemá smysl předjímat, ale snad nebudeme daleko od pravdy, když napíšeme, že by měl vůz díky nižší hmotnosti nové platformy MQB snadno dosáhnout 250 km/h a na stovku akcelerovat za 6,0 až 6,1 sekundy. S ohledem na blížící se premiéru pětidveřového Leonu v Paříži nepředpokládáme, že by se typ SC mohl objevit tamtéž. Jeho premiéra proto nejspíš proběhne v Ženevě.

Třetí karosářskou variantou Leonu má být kombík s dnes už snad tradičním označením ST (Sport Tourer). O jeho základních parametrech se mnoho neví, design je ale vcelku předvídatelný. Poslední možností v portfoliu Seatu je crossover, jehož podobu naznačila loňská studie IBX.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Seat Leon ST a SC 2013: bude i třídvířko a kombi (+ ilustrace) - 1 - Seat Leon SC Cupra R render
Autorem návrhu je Khalil Bouguerra a rozhodně bude zajímavé sledovat, v čem a jestli vůbec se bude sériový vůz odlišovat od jeho práce

Zdroje: Autocar, Virtuel Car Blogspot

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše