Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Seat Leon ST X-Perience: španělský Scout má české ceny, začínají pod 600 tisíci Kč
6.10.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Terénně se tvářící novinka je k mání se třemi motory, manuálem či automatem a bohatou výbavou. S příplatky pak může stát takřka milion korun.
Ačkoliv novinka španělské automobilky nechybí na pařížském autosalonu, k virtuálnímu odhalení došlo již v červnu. V srpnu jsme pak mohli poreferovat o německých cenách Seatu Leon ST X-Perience, které naznačovaly, že v českých luzích a hájích by základní verze vozu mohla stát lehce přes 600 tisíc korun. Díky tomu by španělská novinka vycházela levněji než spřízněná Škoda Octavia Scout, což Seatu dává jisté prodejní šance. Skutečnost je však ještě příznivější.
„Tištěný” ceník sice prozatím chybí, v konfigurátoru českého zastoupení však již verze X-Perience je. V kombinaci s motorem 1,6 TDI o výkonu 81 kW/110 koní, šestistupňovou manuální převodovkou a systémem 4x4 přitom vychází na 599 900 Kč, kdy ve výbavě máte mimo jiné 17palcová litá kola, specifické látkové čalounění, automatickou dvouzónovou klimatizaci, audio systém Entry s 5palcovým displejem nebo přední sportovní sedadla.
Další nabízenou verzí je model osazený dieselovým dvoulitrem, jehož 110 kW/150 koní přenáší taktéž šestistupňový manuál na všechna čtyři kola. Nemění se ani výbava, cena pak činí 643 900 Kč. Oproti Škodě Octavia Scout, se kterou prozatím jedna-šestku nelze spojit, tak ušetříte 39 tisíc korun. A stejnou částku uspoříte také u benzinového provedení 1,8 TSI DSG, jehož 132 kW/180 koní vychází na 655 900 Kč. Mezi vrcholnou verzí již evidujeme menší rozdíl, za španělský model 2,0 TDI DSG (převodovka má šest stupňů, zatímco u benzinu jich dostanete sedm) totiž dáte 718 900 Kč, přičemž ten český je dražší pouze o 16 tisíc korun. Touto sumou ale samozřejmě vaše možnosti nekončí, k mání je také rozsáhlá příplatková výbava.
My jsme vyzkoušeli, na jakou úroveň se Leon ST X-Perience může dostat. Za základ jsme proto zvolili výše zmiňovaný dvoulitr, kterému jsme přidali 18palcová kola, panoramatickou střechu, hnědý lak, kožená sedadla, paket Technology X-Perience, navigační systém, LEDky či třeba záruku delší o dva roky. Cena přitom vylétla nad 955 000 Kč.
Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2014, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo z Paříže.













Seat Leon ST X-Perience již dorazil na český trh, kde startuje pod šesti sty tisíci korun. Za hnědý lak na snímcích přitom připlácíte 21 000 Kč








Dopřát si ale samozřejmě můžete třeba populární bílou barvu, jak nám dokazují živé fotografie přímo z Paříže
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Dosud tajná soukromá sbírka nejlepších Bugatti se poprvé ukázala světu, hodnota aut jde do miliard
dnes
Slavný designér a architekt si nechal vyrobit Porsche ve stylu svých bot, výsledek rozhodně nesedne každému
včera
Elektrické BMW M3 dostane umělý zvuk motoru, jaký spalovací M3 nikdy neměla, je to směšné a trapné
23.1.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Honda jako by chtěla podělat úplně všechno, proti vlastním zákazníkům jde i svými omezovači rychlosti
28.12.2025
Poslední pořádný VW Golf s motorem V6 je k mání jako dodnes nejeté auto po 1. majiteli, je to poklad na kolech
28.12.2025
Návrat Mercedesu k motorům V8 po fiasku hybridních čtyřválců je skutečný, výsledek ale nezní jako poctivé AMG
29.12.2025
Plug-in hybridy trápí o 80 procent víc poruch než ryze spalovací auta, zjistila studie, je to další falešná spása
29.12.2025
Automobilky našly cestu, jak razantně snížit absurdní hmotnost moderních aut, až přes 100 kilo odstraní jako nic
29.12.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
