Škoda Kodiaq v první upoutávce píše dějiny postupného odhalování

Až sedmimístné SUV bude jako koncept debutovat již na ženevském autosalonu. Začátek odhalování tedy šlo touto dobou očekávat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda Kodiaq v první upoutávce píše dějiny postupného odhalování

20.1.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Škoda Kodiaq v první upoutávce píše dějiny postupného odhalování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Až sedmimístné SUV bude jako koncept debutovat již na ženevském autosalonu. Začátek odhalování tedy šlo touto dobou očekávat.

Letošní rok je pro mladoboleslavskou automobilku nadmíru důležitý, neboť jí čeká vstup do zcela nového segmentu. Odhalení se totiž dočká Škoda Kodiaq, tedy až sedmimístné SUV značky, které bude druhou vlajkovou lodí vedle modelu Superb. Jak přitom již velmi dobře víme, produkční verze bude představena na podzim v Paříži. Nicméně již za pár týdnů strhne automobilka v Ženevě krycí plachtu z jakési předprodukční verze, která by nám měla naznačit, co budeme moci závěrem roku očekávat v showroomech.

Včerejším dnem přitom Škoda začala s virtuální prezentací. Ta ale evidentně zabere moře času a od fanoušků značky bude vyžadovat nemalou trpělivost. Na první fotce totiž vidíme jen... vlastně nevidíme nic. Automobilka prozatím poslala do světa jen snímek pootevřené garáže, ve které se skrývá něco, co „bude velké a bude to brzy“. Je tedy evidentní, že řeč je o automobilovém ekvivalentu největšího žijícího medvěda a ženevském autosalonu, jako snad nikdo před ní ale v první upoutávce neprozradila vůbec, ale vůbec nic. Nevíme jméno, nevidíme ani sebemenší část vozu, siluetu, nákres, není tu opravdu nic.

Více nám nejspíše mladoboleslavská značka ukáže v příštích dnech, momentálně tak můžeme pouze zopakovat již známé informace o technice. Ta bude vycházet z nového Volkswagenu Tiguan, přičemž modulární platforma MQB v základu ubytuje pět cestujících, za příplatek pak dokonce sedm. Pod kapotou se přitom objeví především dvoulitrové čtyřválce, které nabídnou až 220 koní a bude je možné spárovat s pohonem všech kol.

Mimo to se očekává, že Kodiaq bude prvním vozem Škody, který bude k mání s plug-in hybridní technikou. Pod kapotou lze přitom očekávat ústrojí z wolfsburgských verzí GTE, tedy kombinaci přeplňované benzinové jedna-čtyřky a elektromotoru. Více se snad dozvíme v oné Ženevě, na finální produkční parametry ale bude třeba vyčkat do zmiňovaného podzimu.


Škoda Kodiaq v první upoutávce píše dějiny postupného odhalování - 1 - Skoda Kodiaq prvni oficialni teaser
Škoda toho na první oficiální fotce mnoho neukázala

Škoda Kodiaq v první upoutávce píše dějiny postupného odhalování - 2 - Skoda Kodiaq ilustrace nove 01Škoda Kodiaq v první upoutávce píše dějiny postupného odhalování - 3 - Skoda Kodiaq ilustrace nove 02Škoda Kodiaq v první upoutávce píše dějiny postupného odhalování - 4 - Skoda Kodiaq ilustrace nove 03Škoda Kodiaq v první upoutávce píše dějiny postupného odhalování - 5 - Skoda Kodiaq ilustrace nove 04
Více jsme si mohli prohlédnout kupříkladu nedávno na nových neoficiálních ilustracích, které mají být realitě velmi blízko

Škoda Kodiaq v první upoutávce píše dějiny postupného odhalování - 6 - Skoda SUV-Kodiak renderŠkoda Kodiaq v první upoutávce píše dějiny postupného odhalování - 7 - Skoda Snowman novy render 01Škoda Kodiaq v první upoutávce píše dějiny postupného odhalování - 8 - Skoda Snowman novy render 02
Starší ilustrace naznačovaly tu kurážnější, tu podobný styl

Škoda Kodiaq v první upoutávce píše dějiny postupného odhalování - 9 - Skoda BMW X4 prvni render 01Škoda Kodiaq v první upoutávce píše dějiny postupného odhalování - 10 - Skoda BMW X4 prvni render 02
Budoucí variace ve stylu BMW X4 by mohla být vizuálně nehjzajímavější

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše