Ssangyong Korando: zpátky v Česku

Automobilka SsangYong se vrací na náš trh modelem Korando, který byl minulý týden oficiálně představen u místního distributora, firmy Emil Frey. Má šanci na úspěch?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ssangyong Korando: zpátky v Česku

8.2.2011 | David Siegl | Přidat příspěvek

Ssangyong Korando: zpátky v Česku

/

Automobilka SsangYong se vrací na náš trh modelem Korando, který byl minulý týden oficiálně představen u místního distributora, firmy Emil Frey. Má šanci na úspěch?

Svízelné časy před lety donutily korejskou automobilku ukončit její výrobu. Nyní se však vrací s podporou nového majitele, kterým je indická společnost Mahindra, která také umožnila znovuobnovení výroby. Na domácím trhu se tak znovu začaly prodávat známé modely a současně také započaly přípravy pro vstup na evropský trh. Nový SsangYong Korando má být klíčem ke zdejšímu úspěchu.

Nový model patří do kategorie SUV a musím uznat, že oproti hrůzostrašným kreacím z předchozích let vypadá Korando k světu a minimálně jeho vzhled by neměl být úspěchu na evropském trhu překážkou. SsangYong Korando přijíždí pouze s jediným motorem, naftovým přeplňovaným čtyřválcem o objemu 2,0 litru, který nabízí největší výkon 125 kW (175 koní) a točivý moment až 360 N.m. Samočinná převodovka dorazí na český trh trochu později, prozatím je novinka k dispozici výhradně s šestistupňovou mechanickou skříní a ve verzi s pohonem předních nebo všech kol. Čtyřkolka funguje normálně jako předokolka, ale v případě potřeby připojí elektronika zadní nápravu.

Základní cena je stanovena na 579 900 korun a dostanete za ni model s pohonem přední nápravy a výbavou Active, která obsahuje manuální klimatizaci, tempomat, 16" kola, přípravu na rádio, elektrická okna a zrcátka a kompletní bezpečnostní výbavu s ABS, ESP a čelními, bočními a okenními airbagy. Příplatek za čtyřkolku činí 46 000 korun. Prostřední výbava Comfort (659 900 Kč) nabízí pohon všech kol, parkovací asistent, rádio s CD/MP3, USB a Bluetooth, automatickou klimatizaci, vyhřívaná sedadla, mlhovky a další drobnosti. Nejvyšší stupeň výbavy Executive pak za 769 900 korun obsahuje automat, pohon všech kol, kožené elektricky ovládané sedačky a 18" litá kola. Důležitá bude pro zákazníky jihokorejské značky rovněž pětiletá záruka.


Ssangyong Korando: zpátky v Česku - 1 - ssangyong_korando_2011_02Ssangyong Korando: zpátky v Česku - 2 - ssangyong_korando_2011_03Ssangyong Korando: zpátky v Česku - 3 - ssangyong_korando_2011_04Ssangyong Korando: zpátky v Česku - 4 - ssangyong_korando_2011_05Ssangyong Korando: zpátky v Česku - 5 - ssangyong_korando_2011_06Ssangyong Korando: zpátky v Česku - 6 - ssangyong_korando_2011_07Ssangyong Korando: zpátky v Česku - 7 - ssangyong_korando_2011_08

David Siegl

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše