Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
SsangYong XLV-Air a XAV-Adventure: sedmimístné Tivoli a příští Korando míří na IAA
3.9.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Korejci prozatím zveřejnili pouze oficiální ilustrace a první dostupná data. Sedmimístný crossover by však do prodeje měl zamířit již příští rok.
Korejská automobilka SsangYong před nedávnem odhalila plné technické parametry dieselové verze modelu Tivoli. Ta se logicky ukáže na autosalonu ve Frankfurtu, nicméně v některých zemích ji už můžete objednávat. Česká republika bohužel mezi ně nepatří, i když to se samozřejmě do budoucna může změnit. Zvláště když SsangYong již definitivně zapomněl na někdejší hrozbu bankrotu a za pomoci financí indického gigantu Mahindra chystá nemalou expanzi.
V hesenské metropoli se tak neukáže pouze produkční Tivoli, ale rovněž dva koncepty XLV-Air a XAV-Adventure. Druhý zmiňovaný by měl posloužit jakožto základ pro budoucí Korando, které se nejspíše objeví někdy v roce 2017. Oslovit má hlavně mladší zákazníky s aktivním přístupem k životu, přičemž kromě agresivního vzhledu chce ohromit výjimečnými jízdními vlastnostmi v terénu. Nicméně nezajímavý nemá být ani na obyčejné silnici.
Koncept XLV-Air pro změnu staví na stejných hodnotách jako Tivoli, což není zdaleka překvapivé, neboť půjde o sedmimístné provedení tohoto crossoveru. Tato verze navíc před nedávnem byla nachytána během testů, její příchod do showroomů je tak již hotovou věcí. Očekávat ji máme v příštím roce, neboť SsangYong hodlá odhalovat každoročně jeden zcela nový produkční model.
Žádné další informace momentálně nejsou k dispozici, snad kromě faktu, že také produkční XLV-Air dostane 1,6litrový benzinový nebo 1,6litrový dieselový motor. Ty pak budou moci zákazníci spřáhnout s manuální převodovkou či automatem Aisin, na výběr bude rovněž pohon předních nebo všech čtyř kol.
Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2015.

Ve Frankfurtu se ukáže SsangYong XLV-Air alias sedmimístné Tivoli...

...i XAV-Adventure, tedy základ pro příští Korando
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Řidič si v běžném provozu spletl své auto s monopostem Formule 1, policie to ocenila na 5 tisíc
před 9 hodinami
U této čerpací stanice šlo koupit litr paliva za 0,24 Kč, lidé ji vzali útokem i s kanystry
včera
Miliardáři s Bugatti dávajícími 0-500 km/h za 20 sekund si dali dostaveníčko na okruhu F1, můžeme jen závidět
11.3.2026
Nejčtenější články
„Bugatti pro chudé” ohromilo svou rychlostí, vlastně levné auto na okruhu Formule 1 zničilo McLaren P1 i závodní motorku
11.2.2026
Ford vykázal brutální ztrátu, největší od finanční krize a čtvrtou největší v historii. Copak za ni asi může?
11.2.2026
Nejlevnější Mercedes nakonec dostane nástupce. A bude to bizár, podle šéfa vývoje jsme něco takového ještě neviděli
11.2.2026
Kimi Antonelli na silnici nezvládl svůj 612koňový Mercedes, který ještě roky vůbec neměl mít právo řídit
11.2.2026
Nejúspornější Audi je dnes už 21 let stará historie. Majitelé s ním pořád jezdí jen za 3 litry na 100 km a krásné stojí majlant
11.2.2026
Živá témata na fóru
- Opel obecně 03.13. 14:39 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 03.13. 14:34 - pavproch
- Superb IV. gen 03.13. 14:25 - pavproch
- Politický koutek 03.13. 10:35 - jerry
- BMW Divize 03.13. 09:57 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 03.13. 09:49 - pavproch
- Ložisko spojky 03.13. 08:35 - lvlDev
- S větrem ve vlasech.... 03.12. 18:45 - pavproch
