Starý, rezavý pick-up na sprintech zkazil den všem, neměl na něj ani Nissan GT-R

Když se na tohle auto podíváte, budete mu věštit spíše brzký odvoz na vrakoviště než schopnost porazit ve sprintu Nissan GT-R v jeho nejvýkonnější verzi. Realitou je ale to druhé, tělem klame záměrně.
 1. Autoforum.cz
 2. Rubriky a sekce
 3. Bleskovky

Starý, rezavý pick-up na sprintech zkazil den všem, neměl na něj ani Nissan GT-R

3.9.2019 | Mirek Mazal

Starý, rezavý pick-up na sprintech zkazil den všem, neměl na něj ani Nissan GT-R

/

Když se na tohle auto podíváte, budete mu věštit spíše brzký odvoz na vrakoviště než schopnost porazit ve sprintu Nissan GT-R v jeho nejvýkonnější verzi. Realitou je ale to druhé, tělem klame záměrně.

Hlavně Američané se o víkendech baví závoděním ve sprintech na čtvrt míle. Diváci se posadí na tribuny okolo krátkého závodiště a vyhlíží vesměs hlavně překvapivá vítězství podceňovaných strojů. A nezřídka se dočkají - mezi startujícími se obvykle najde černý kůň zesměšňující jednoho favorita za druhým.

Tentokrát se této role ujal obouchaný, orezlý pick-up. Nebýt širších zadních pneumatik, nehádali byste mu ani schopnost se nějakého sprintu zúčastnit, natož v něm zvítězit. Krom nich je ale starý Dodge Ram stále ve stavu, v jakém jej současný majitel koupil od toho předchozího za pouhých 250 dolarů, tedy asi 6 tisíc Kč. Vrak byl ale postupně přetvořen v parádní sleeper - pod kapotu se dostal osmiválec LS z GMC Sierra a celá stavba se všemi dalšími náležitostmi trvala zhruba rok.

Polorozpadlý vůz vyzval k souboji řadu slabších soupeřů, nakonec se ale postavil i proti Nisaanu GT-R Nismo. Japonské kupé s červenou linkou kolem ostrého bodykitu a příhodnými nápisy „Godzilla” prohrálo hned v první rozjížďce. Z jindy apokalyptického ještěra se rázem stala nevinná ještěrka, která nestačila na rezavý Dodge, který zdolal čtvrt míli v čase 11,68 sekundy. Lidé výkon ocenili hlasitým údivem doprovázeným potleskem.

Celé klání tak vyvrcholilo až soubojem podobně koncipovaných strojů, když se ten den neporazitelný Ram postavil obstarožnímu Chevroletu Silverado 2500 HD, který též zastíral svou skutečnou dynamiku. Souboj jak z farmářských dnů opět vyhrál Dodge, třebaže s mírně horším časem 11,69 sekundy. Kdysi nepochybně nejlacinější a stále nejhůře vypadající auto z celé startovní listiny tak nenašlo sobě rovného.


Starý, rezavý pick-up na sprintech zkazil den všem, neměl na něj ani Nissan GT-R - 1 - Dodge Ram stary sleeper vyhral zavody 01Starý, rezavý pick-up na sprintech zkazil den všem, neměl na něj ani Nissan GT-R - 2 - Dodge Ram stary sleeper vyhral zavody 02Starý, rezavý pick-up na sprintech zkazil den všem, neměl na něj ani Nissan GT-R - 3 - Dodge Ram stary sleeper vyhral zavody 03Starý, rezavý pick-up na sprintech zkazil den všem, neměl na něj ani Nissan GT-R - 4 - Dodge Ram stary sleeper vyhral zavody 04Starý, rezavý pick-up na sprintech zkazil den všem, neměl na něj ani Nissan GT-R - 5 - Dodge Ram stary sleeper vyhral zavody 05Starý, rezavý pick-up na sprintech zkazil den všem, neměl na něj ani Nissan GT-R - 6 - Dodge Ram stary sleeper vyhral zavody 06Starý, rezavý pick-up na sprintech zkazil den všem, neměl na něj ani Nissan GT-R - 7 - Dodge Ram stary sleeper vyhral zavody 07Starý, rezavý pick-up na sprintech zkazil den všem, neměl na něj ani Nissan GT-R - 8 - Dodge Ram stary sleeper vyhral zavody 08Starý, rezavý pick-up na sprintech zkazil den všem, neměl na něj ani Nissan GT-R - 9 - Dodge Ram stary sleeper vyhral zavody 09Starý, rezavý pick-up na sprintech zkazil den všem, neměl na něj ani Nissan GT-R - 10 - Dodge Ram stary sleeper vyhral zavody 10Starý, rezavý pick-up na sprintech zkazil den všem, neměl na něj ani Nissan GT-R - 11 - Dodge Ram stary sleeper vyhral zavody 11Starý, rezavý pick-up na sprintech zkazil den všem, neměl na něj ani Nissan GT-R - 12 - Dodge Ram stary sleeper vyhral zavody 12Starý, rezavý pick-up na sprintech zkazil den všem, neměl na něj ani Nissan GT-R - 13 - Dodge Ram stary sleeper vyhral zavody 13Starý, rezavý pick-up na sprintech zkazil den všem, neměl na něj ani Nissan GT-R - 14 - Dodge Ram stary sleeper vyhral zavody 14
Dodge ze stodoly zdolal všechny soupeře, nejvíce se divil majitel jindy suverénního Nissanu GT-R Nismo

Zdroj: BigKleib34@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše